۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 1451
کد خبر: 84278504
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره سرود آوای بی نشان ها در یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- نخستین جشنواره ملی « آوای بی نشان ها» ، از امروز( دوشنبه ) همزمان در ۶ استان از جمله در یزد آغاز شد و گروه های ۱۵۰ نفری سرود در مدت سه روز برنامه هایی را اجرا می‌کنند.

به گزارش ایرنا، این جشنواره به مناسبت سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و هفته بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) از نهم الی یازدهم فروردین ماه برگزار می شود.
یزد یکی از استان هایی است که میزبانی این جشنواره را برعهده دارد و گروه های سرود در مکان های مختلف به اجرای برنامه می پردازند.
رهپویان حرم یزد، آوای مقاومت حمیدیا، عاشقان امام بافق، شمیم آسمان اردکان، نجوای حرم بهاباد و بچه های مسجد، فجر جاوید، میثاق ، شمیم ولایت و میعاد یزد نیز به عنوان ۱۰ گروه سرود در این جشنواره مشارکت دارند.
 مراسم افتتاحیه این جشنواره در حسینیه امیرچقماق یزد و با رعایت آیین نامه های بهداشتی و با اجرای گروه های شهر یزد برگزار شد و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ در مکان های اعلام شده، این گروه ها  برنامه اجرا می کنند.
گروه های هنری در غربالبیز مهریز، امامزاده عبدالله بافق، پارک بزرگ اردکان، مسحد جامع بهاباد، امیرچقماق و مسجد جامع ، میدان آزادی ، امامزاده سیدجعفر محمد(ع) و امامزاده جعفر (ع) یزد هر روز در ساعت یادشده سرود اجرا می کنند
چهار اثر مشترک بین همه گروه های کشور که عمدتا مرتبط با سربازان گمنام امام زمان (عج) است از سوی گروه های کشوری اجرا می شود. 

جشنواره یادشده در یزد ، تهران، اصفهان،خراسان رضوی،فارس و کرمان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =