چهار واحد متخلف عرضه فرآورده خام دامی در مریوان شناسایی شد

سنندج- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی مریوان گفت: چهار واحد متخلف عرضه گوشت در این شهرستان، شناسایی و ۲۴۴ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف معدوم شد.

مسعود خاتمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای طرح تشدید بازدید و بازرسی از مراکز عرضه و فروش فراورده های خام دامی در شهرستان مریوان ۱۹۹ مرکز توزیع این فرآورده ها مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده ۲۴۴ کیلوگرم انوع گوشت غیرقابل شامل شناسایی و ضبط لاشه گوساله حاصل از کشتار غیر مجاز، گوشت قرمز بسته بندی شده، تخم مرغ، سنگدان، جگرمرغ و چربی صنعتی کشف و در یک مکان مناسب با حضور بازرسان ویژه اداره کل دامپزشکی استان کردستان معدوم سازی شد.

خاتمی به شهروندان توصیه کرد از خرید هرگونه فرآورده خام دامی فاقد برچسب، تاریخ تولید و انقضاء و خارج از بسته بندی (فله‌ای) خودداری کنند تا برای سودجویان متخلف بهداشتی مجال سوءاستفاده مهیا نشود.

رییس دامپزشکی شهرستان مریوان تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره تماس ۳۴۵۲۱۴۲۶ تماس حاصل کنند تا در اسرع وقت بازرسان این شبکه موضوع را پیگیری کنند.

شهرستان مریوان دارای ۶۷ واحد مرغداری صنعتی پرورش نیمچه گوشتی و یک واحد مرغداری تخم گذار است. جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.

هم اکنون در این استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون، شترمرغ و سایر با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال است.

شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =