۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84278422
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله به مواضع نیروهای امنیتی در ساحل عاج ۴ کشته بر جای گذاشت

تهران - ایرنا - رادیو بین‌المللی فرانسه گزارش کرد که حمله به مواضع نیروهای دفاعی و امنیتی در ساحل عاج ۴ کشته بر جای گذاشت.

به گزارش روز دوشنبه این رسانه فرانسوی، مواضع نیروهای دفاعی و امنیتی در «کافولو - Kafolo» در شمال ساحل عاج هدف حمله قرار گرفت.

بر اثر این حمله، دست‌کم چهار نفر از نیروهای امنیتی از جمله دو نظامی و نیز دو مهاجم کشته شدند. نیروهای جمهوری خواه ساحل عاج عملیات گسترده‌ای در این خصوص انجام می‌دهند.

کافولو ماه ژوئن گذشته هدف حمله گروه‌های تروریستی قرار گرفت که منجر به کشته شدن ۱۴ نفر از نیروهای ارتش شد.

مردم ساحل عاج چهار هفته پیش در حالی برای انتخابات پارلمانی (مجلس ملی) به پای صندوق‌های رای رفتند که برای نخستین بار پس از یک دهه تمامی بازیگران اصلی سیاسی در این انتخابات شرکت داشتند و امید به بازگشت به زندگی مسالمت‌آمیز در این کشور را بار دیگر زنده کرد.

مردم ساحل عاج پس از یک مبارزات انتخاباتی که بدون حادثه مهمی پشت سر گذاشته شد، به دنبال انتخابات آشفته ریاست جمهوری، به بازگشت کشور به یک همزیستی مسالمت آمیز امیدوارند.

این برای نخستین بار در طول ۱۰ سال گذشته بود که تمامی بازیگران اصلی سیاسی در ساحل عاج در انتخابات پارلمانی شرکت کردند. این انتخابات در شرایطی برگزار شد که مخالفان انتخابات ریاست جمهوری در اکتبر ۲۰۲۰ آن را تحریم کردند و این کشور در پیش و پس از آن انتخابات صحنه خشونت بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha