فرماندار خلخال: مشکلی در تامین مرغ وجود ندارد

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: گوشت مرغ موردنیاز روزانه مردم از مرغداری‌های فعال این منطقه تامین می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خلخال افزود: تامین نشدن گوشت مرغ مصرفی روزانه این شهرستان در اوایل تعطیلات نوروز از سوی مرکز استان موجب کمبود در بازار و نوسان قیمت شده بود که این مشکل با تامین گوشت مرغ مصرفی روزانه مردم از مرغداری‌های برطرف شده و این روند تا زمان عادی شدن ارسال مرغ از مرکز استان ادامه خواهد داشت. 

وی اظهارکرد: قیمت تنظیم بازار مرغ در خلخال ۲۲۵ هزار ریال برای مصرف‌کنندگان اعلام شده و همه مرغ‌فروشی‌ها ملزم به رعایت این قیمت هستند.

بابایی بیان کرد: بدلیل نبود کشتارگاه مرغ در خلخال مرغ زنده مرغداری‌ها به مرکز استان حمل و پس از کشتار به صورت بسته‌بندی برای توزیع باز می‌گردد که با توجه به هزینه‌های حمل و نقل و پرداخت هزینه‌های کشتارگاه، موجب اندکی افزایش قیمت تمام شده مرغ نسبت به نرخ تنظم بازار کشوری می‌شود.

فرماندار خلخال گفت: اعلام برخی اخبار مربوط به افزایش قیمت مرغ در تهران از سوی رسانه‌های جمعی موجب ایجاد بار روانی در بازار شده و حتی در بسیاری از موارد انتشار این چنین خبرهایی از سوی رسانه ملی موجب قاچاق گوشت مرغ از شهرستان‌های کوچکی مثل خلخال به پایتحت شده است.

وی اظهارکرد: تا زمانی که سازمان‌های صمت و جهاد کشاورزی استان اردبیل قادر به تامین گوشت مرغ مصرفی و روزانه مردم خلخال نباشند گوشت مرغ به همین روال و از مرغداری‌های این شهرستان تامین و به قیمت مصوب تنظیم بازار این شهرستان در بین مصرف‌کنندگان توزیع خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =