۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84278393
منبع: بازار اینترنتی آهن و فولاد | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

 مقایسه قیمت میلگرد اصفهان و نیشابور

کارخانه‌های تولید میلگرد در ایران، با کیفیت‌ترین میلگردهای کشور را بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید کرده و در بازار ملی و فراملی صادر کرده و در اختیار درخواست کنندگان قرار می‌دهد.

امروزه با توجه به رشد و توسعه ساختمان‌ سازی، سلیقه‌ها، نیازها، خواسته‌ها و ایده‌آل‌های افراد نیز متغیر شده و بر همین اساس ساختمان‌ها برای داشتن استحکام و مقاومت نیاز به ابزارهای ویژه‌ای از جمله میلگرد مرغوب و استاندارد در راستای دارا بودن بنا و ساختمانی مستحکم و مقاوم دارند.

میلگرد و نقش مهم آن در صنعت ساخت و ساز

با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه ساختمان‌سازی حاصل شده است، نیازها و خواسته‌ها در این زمینه روز به روز تغییر می‌کنند. ساختمان‌ها برای استحکام و مقاومت هر چه بیشتر، به ابزار و امکانات خاصی احتیاج دارند که یکی از آن‌ها میلگردهای داخل بتن هستند. کیفیت میلگردها نیز مانند هر محصول دیگری با یکدیگر متفاوت بوده و به همین دلیل نیز انواع آن دارای قیمت‌های مختلفی هستند.

با توجه به اینکه تعداد کارخانه‌های تولید کننده میلگرد محدود است، قیمت‌های آن توسط کارخانه‌های تولید کننده تعیین می‌شود. همچنین عوملی مانند تحریم و نوسانات ارز موجب تغییرات لحظه‌ای و عدم ثبات قیمت‌ها می‌شوند. در این مطلب قصد داریم عوامل موثر بر قیمت میلگرد را بررسی کنیم و مقایسه‌ای میان قیمت میلگردهای اصفهان و نیشابور انجام دهیم.

قیمت میلگرد به چه عواملی بستگی دارد

عوامل بسیار زیادی بر قیمت آهن آلات و میلگرد تاثیر دارند. نوسانات و تغییرات لحظه‌ای قیمت میلگرد و سایر آهن آلات بازار ایران موجب شده است که نگرانی‌های زیادی برای هموطنان ایجاد شود. عوامل موثر بر قیمت میلگرد و آهن آلات عبارتند از:‌

 • میزان عرضه و تقاضا: درست همانند هر بازار دیگری، میزان عرضه و تقاضا و حتی پیش‌بینی‌های مربوط به آن موجب تغییرات قیمت میلگرد می‌شوند.
 • هزینه مواد اولیه: تغییرات قیمت مواد اولیه تولید میلگرد مثل سنگ آهن و قراضه‌ها به طور طبیعی بر قیمت تمام شده میلگرد تاثیر می‌گذارند. همچنین با کم شدن میزان موجودی این مواد در بازار، قیمت‌ها باز هم افزایش پیدا می‌کنند
 • قیمت دلار و ارز: با توجه به این که کشور ایران جزء صادرکنندگان اصلی آهن در جهان محسوب می‌شود، تمام قیمت‌ها در این حوزه بر اساس دلار مشخص می‌شوند. به طور طبیعی هر چقدر قیمت دلار افزایش پیدا کند، به همان مقدار قیمت میلگرد نیز افزایش خواهد یافت.

هزینه حمل و نقل:‌ بدون شک جابه‌جایی میلگرد باید توسط اشخاص و شرکت‌های فعال در زمینه حمل و نقل انجام شود. در واقع می‌توان گفت قیمت نهایی میلگرد به هزینه حمل و نقل وابسته است و در این میان عواملی همچون افزایش قیمت سوخت و همچنین مواد مصرفی در ناوگان حمل و نقل نیز بر قیمت میلگرد تاثیر می‌گذارند. چرا که با بالا رفتن قیمت سوخت‌های فسیلی، هزینه حمل و نقل افزایش پیدا می‌کند.

صنایع وابسته:‌ تصور کنید که صنایع وابسته به آهن توسعه پیدا کنند و نیاز بیشتری به آهن داشته باشند؛ در این صورت میزان تقاضا افزایش پیدا کرده و قیمت‌ها بالا خواهند رفت. بنابراین قدرت و ظرفیت صنایع وابسته جزء عوامل موثر بر قیمت میلگرد و آهن آلات محسوب می‌شود.

تورم جهانی و پیامدهای آن: این مورد علاوه بر قیمت میلگرد، بر تمام جوانب اقتصادی تاثیرگذار است

قدیمی‌ترین کارخانه ذوب ‌آهن در اصفهان

امروزه کارخانه ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های تولید میلگرد در ایران، با کیفیت‌ترین میلگردهای کشور را بر اساس استانداردهای بین‌المللی همانند استاندارد روسیه تولید کرده و در بازار ملی و فراملی صادر می‌کند. این کارخانه قادر است انواع میلگردهای آجدار را در سایزهای مختلف ۱۲ تا ۳۶ با استاندارد A۳ و A۴ تولید کند. به علت همین کیفیت بالا، محصولات این کارخانه به عنوان انتخاب اول فعالان طرح‌های عمرانی و ساختمانی کشور در نظر گرفته می‌شوند.

آخرین لیست قیمت میلگرد اصفهان به شرح زیر است:

 • میلگرد ۱۴ با استاندارد A۳: ۱۲۹۵۰ تومان
 • میلگرد ۱۶ با استاندارد A۳: ۱۲۹۵۰ تومان
 • میلگرد ۱۸ با استاندارد A۳: ۱۲۹۵۰ تومان
 • میلگرد ۲۰ با استاندارد A۳: ۱۲۷۵۰ تومان
 • میلگرد ۲۲ با استاندارد A۳: ۱۲۷۵۰ تومان
 • میلگرد ۲۵ با استاندارد A۳: ۱۲۷۵۰ تومان
 • میلگرد ۲۸ با استاندارد A۳: ۱۲۸۰۰ تومان
 • میلگرد ۳۲ با استاندارد A۳: ۱۲۸۰۰ تومان

نیشابور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میلگرد کشور

مجتمع فولاد خراسان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میلگرد در شرق کشور است که سهم عمده‌ای از بازار آهن ایران و بازارهای بین‌المللی را به خود اختصاص داده است. این کارخانه با استفاده از به‌روزترین دستگاه‌های تولیدی، قادر است انواع میلگردهای ساده، آجدار، شمش، اسفنجی، بریکت و گندله آهن را در سایزهای مختلف تولید کند. میلگردهای نیشابور جزء میلگردهای سبک طبقه‌بندی می‌شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند.

قیمت میلگرد نیشابور نسبت به سایر میلگردهای موجود در بازار کشور، حد متوسطی دارد و به همین علت محبوبیت زیادی در بازار شمال شرقی کشور دارد. با توجه به این موضوع که مجتمع فولاد خراسان جزء تولیدکنندگان مواد اولیه است، نوسانات دلار و بازار ارز، تاثیر چندانی روی قیمت‌های این کارخانه نمی‌گذارد.

آخرین لیست قیمت میلگرد نیشابور به شرح زیر است:‌

 • میلگرد ۱۴ با استاندارد A۳: ۱۲۷۵۰ تومان
 • میلگرد ۱۶ با استاندارد A۳: ۱۲۷۵۰ تومان
 • میلگرد ۱۸ با استاندارد A۳: ۱۲۷۵۰ تومان
 • میلگرد ۲۰ با استاندارد A۳: ۱۲۸۰۰ تومان
 • میلگرد ۲۲ با استاندارد A۳: ۱۲۸۲۰ تومان
 • میلگرد ۲۵ با استاندارد A۳: ۱۲۸۵۰ تومان
 • میلگرد ۲۸ با استاندارد A۳: ۱۲۸۵۰ تومان

تجربه خرید مطمئن میلگرد با عصرآهن

بازار اینترنتی عصر آهن (https://asreahan.com)، به عنوان بزرگترین پلتفرم اختصاصی آنلاین در زمینه معرفی محصولات آهن، فولاد، تولید کننده‌ها و فروشنده‌ها فعالیت کرده و با گردهم آورن افراد متخصص و نخبه، در زمینه هوشمندسازی معاملات تلاش می‌کند. این پلتفرم کمک می‌کند تا تمام تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان به شکلی امن، سریع و بدون هرینه به یکدیگر متصل شوند. همچنین خریداران می‌توانند با کمک عصر آهن از آخرین قیمت‌های لحظه‌ای و اخبار بازار آهن، اطلاع پیدا کنند.

م. خ

منبع: بازار اینترنتی آهن و فولاد | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =