کارخانه بانیان صنعت داروسازی در دامغان افتتاح شد

سمنان- ایرنا- شرکت تولیدی بانیان صنعت به منظور تولید مواد اولیه داروهای شیمیایی، امروز با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دامغان و دیگر مسوولان بهره‌برداری شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این واحد صنعتی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: کارخانه تولیدی بانیان صنعت در زمینه تولید مواد اولیه داروهای شیمیایی در شهرک صنعتی دامغان با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ تن بهره‌برداری شد.

حمید صالحی اضافه کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیربنای سه‌هزار و ۴۰۰ مترمربع با سرمایه‌گذاری ۱۶۲ میلیارد ریال ایجاد شد و ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات به این واحد ارائه شد. 

وی ادامه داد: با افتتاح این کارخانه برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم و ۵۲ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

صالحی خاطر نشان کرد: در این واحد صنعتی تعداد هشت محصول ماده موثر دارویی تولید و جهت تولید دارو به شرکت های داروسازی ارسال می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۲۲ کارخانه داروسازی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲ کارخانه در شهرک صنعتی دامغان مستقر است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ واحد صنعتی در شهرستان دامغان وجود دارد که بیش از ۸۰ درصد از آن با اشتغال مستقیم بیش از ۲ هزار نیروی کار فعال است.

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =