اجتماع منتظران ظهور در میدان شهدای مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- اجتماع منتظران ظهور همزمان با نیمه شعبان با حضور جمعی از عاشقان و دلدادگان امام زمان، حضرت مهدی (عج) روز دوشنبه در عرصه میدان شهدای مشهد برگزار شد.

اجتماع‌کنندگان که با در دست داشتن پرچم "یا مهدی ادرکنی" و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عرصه میدان شهدای مشهد گردهم آمده بودند، از برنامه‌های این مراسم شامل زیارت آل یاسین، مدیحه‌سرایی مداحان اهل بیت (ع) در فضایی آکنده از معنویت و سرور بهره بردند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: انتظار فرج و ظهور امام زمان (عج)، آرمان و راهبرد زندگی همه انسانهاست و فقط به جمع خاص به عنوان شیعه اختصاص ندارد، بنابراین امروز دنیای بشریت در این انتظار به سر می‌برد.
آیت الله سید احمد علم‌الهدی افزود: امروز فردی را در این جهان پیدا نمی‌کنید که از عوامل قدرت، نظام حاکمیت و سیاست در دنیا راضی باشد، چرا که حاکمیت در تاریخ امپراطوری‌ها و همه عرصه‌های جریانهای استکباری بر اساس زر و زور و پول بنا شده است.
وی ادامه داد: انسان‌ها منتظر روزی هستند که زر و زور بر بشر حاکم نباشد، بنابراین تنها ما منتظر ظهور نیستیم بلکه دنیای بشریت و همه انسانهای کره زمین منتظر ظهور هستند و اجتماع منتطرین ظهور، اجتماع جهانی و بشری است.
امام جمعه مشهد گفت: هر حاکمیتی جز حاکمیت الله بر خلاف زندگی بشر است، همچنانکه تا به امروز به جز حاکمیتهای خدایی، همه حکومت‌ها جز دیکتاتوری، کشتار، فساد و ویرانی خانه و کاشانه مردم، ثمره‌ای به همراه نداشته‌اند.
وی افزود: همه انسانها منتظر حاکمیت الله و وجود مقدس امام زمان (عج) به عنوان مظهر عظمت خداوند و ولی الله اعظم هستند.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: انقلاب مقدس ما، نمونه نظام ولایی و زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است و به همین سبب استکبار جهانی از این انقلاب وحشت دارد.

وی گفت: استکبار از باور مردم ما می‌ترسد زیرا ۴۰ سال است که هیچ عاملی از زر و زور و قدرت در مقابل باور و اراده این ملت، تاب نیاورده و خاصیتی نداشته است و اکنون این باور در منطقه حاکم شده و گسترش یافته و جان دادن در رکاب امام زمان (عج) را می‌طلبد.
مسوول ستاد مردمی اجتماع عظیم منتظران ظهور نیز در این مراسم گفت: مراسم استغاثه جهانی منتظران ظهور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور مردم در مشهد و ۲۰ کشور جهان برگزار شد.
غلامحسین صفایی افزود: این مراسم معنوی از سال ۸۳ هر سال در سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: هر سال به همین مناسبت پس از برگزاری مراسم استغاثه در مشهد، شرکت‌کنندگان به سوی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) حرکت می‌کردند ولی امسال به دلیل شرایط ویژه و شیوع کرونا این پیاده‌روی انجام نشد و برای رعایت فاصله اجتماعی بیش از پنج هزار صندلی برای شرکت‌کنندگان در این مراسم در میدان شهدای مشهد در نظر گرفته شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =