فرماندار ارومیه: تعداد محل‌های توزیع مرغ  در اسرع وقت افزایش یابد

ارومیه- ایرنا- فرماندار ارومیه با بیان اینکه گوشت مرغ در این شهرستان جهت تامین تقاضای شهروندان به اندازه کافی وجود دارد، گفت: تمرکززدایی در فروشگاه‌های عرضه مرغ با کمک افزایش تعداد محل توزیع برای کاهش ازدحام شهروندان سریعا در دستور کار قرار گیرد.

رسول مقابلی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی و رسیدگی به مشکلات توزیع مرغ در سطح شهرستان ارومیه با تاکید بر تسریع و تسهیل دسترسی مردم به اقلام ضروری، اظهار داشت: نظارت قانونی بر تامین مرغ از مرغداری‌ها تا کشتارگاه بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و از کشتارگاه تا فروشندگی‌ها برعهده سازمان صنعت و معدن و تجارت هست؛ لذا این دستگاه‌ها باید اقدامات لازم را برای ایفای نقش قانونی خود اعمال و تقویت کنند.

وی در ادامه تشدید نظارت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت با استفاده از ظرفیت بسیج مردمی را مورد تاکید قرار داد و افزود: سازمان صمت طبق وظایف قانونی با فروشندگانی که معمولاً عصرها مرغ را به به صورت کامل یا قطعه بندی شده با قیمت بالاتر از رقم مصوب به فروش می رسانند باید برخورد قانونی کند. 

فرماندار ارومیه با اعلام اینکه پیشنهادات لازم درخصوص اصلاح روند توزیع و قیمت مرغ به کمیسیون تنظیم بازار استان ارسال شده، تاکید کرد: دامپزشکی علاوه بر نظارت لازم برای کشتار بهداشتی مرغ در کشتارگاه ها، ضروری است با اعمال قانون، رسیدگی لازم را در رابطه با رعایت اصول بسته بندی بهداشتی بسته های قطعه بندی شده تشدید کند.

به گزارش ایرنا، طی روزهای گذشته تصاویری ازصف‌های طویل خرید مرغ در ارومیه انتشار گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =