۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 84278277
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ میلیون و ۲۹۹ هزار وسیله نقلیه در جاده‌های استان مرکزی تردد کرد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۹ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۴۲۰ وسیله نقلیه از بیست و پنجم اسفندماه تا هشتم فروردین ماه در جاده‌های این استان تردد کردند.

«علی زندی فر» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در تحلیل تردد در ۶۸ جاده شریانی مجهز به ترددشمار آنلاین در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( با احتساب سال کبیسه ) ۱۳۸ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: وسایل نقلیه سنگین ۱۶ درصد ترددها در جاده‌های استان مرکزی در این مدت را به خود اختصاص دادند که تردد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد کاهش یافته‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۷۶۳ هزار و ۲۹۲ دستگاه نقلیه در این مدت به جاده‌های استان وارد شدند که تعداد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹۸ درصد افزایش یافته‌است.

زندی فر خاطرنشان کرد: یک میلیون و ۷۵۵ هزار و ۶۱۷ دستگاه وسیله نقلیه نیز در این مدت به استان مرکزی وارد شدند که تعداد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۹ درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار و ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا هشتم فروردین ماه امسال در جاده‌های استان مرکزی تردد کردند که تردد این خودروها در جاده‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته‌ است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =