آزمایش مثبت کرونا در منطقه کاشان به ۹۸ مورد رسید

کاشان - ایرنا - مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با روند رو به افزایش روزانه به ۹۸ مورد جدید و از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به ۱۵ هزار و ۴۹۱ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، مریم امیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان کاشان بستری شدند که ۱۲ نفر آنان از کاشان، ۲ نفر از توابع این شهرستان، ۲ نفر از آران و بیدگل، ۲ نفر از توابع این شهرستان و یک نفر از تهران با سن یک تا ۹۰ سال هستند.

وی با بیان اینکه اکنون در مجموع ۱۰۸ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی منطقه کاشان بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد، ۹۵ بیمار در کاشان و ۱۳ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان شمار موارد بستری بیماران کویید  ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل را ۱۶ نفر اعلام و اضافه کرد: ۱۳ نفر از بیماران در کاشان و سه نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

وی خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیمار فوت شده به دلیل کووید ۱۹ در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل ثبت نشد.

امیدی اظهار داشت: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۴۶ هزار و ۹۹۲ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

به گفته وی، در این مدت، ۹ هزار و ۴۷ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

به گزارش ایرنا، شمار آزمایش مثبت کرونا در منطقه کاشان تا چندی پیش به طور میانگین روزانه افزون بر ۶۰ مورد بود که در چند روز اخیر به افزون بر ۷۰ مورد رسید و امروز با افزایش قابل توجه، ۹۸ مورد ثبت شد که حاکی از روند رو به رشد شیوع این ویروس در منطقه است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =