کنترل و پایش سلامت ۶۲ هزار و ۷۴۳ مسافر در مرزهای کشور

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از آغاز اجرای طرح "کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور" تاکنون ۶۲ هزار و ۷۴۳ مسافر مورد پایش قرار گرفتند.

مهدی ولی‌پور روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه امداد و نجات کوهستان بند دره بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خدمات‌رسانی بشردوستانه توسط نیروهای هلال احمر از اسفند سال گذشته در ۲۴ مرز کشور شامل هفت مرز هوایی، یک مرز دریایی و ۱۶ مرز زمینی انجام شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۶۲ هزار و ۷۴۳ مسافر در ۲۴ مرز مسافری زیر پوشش جمعیت هلال احمر تردد کردند که ۱۲ هزار و ۴۴۸ تست فوری تشخیص کرونا و پنج هزار و ۵۴۸ تست پی سی آر برای افراد مشکوک به کرونا انجام شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون هزار و ۲۰۵ عملیات امداد و نجات در کشور انجام و به پنج هزار و ۵۰۵ حادثه‌دیده امدادرسانی شده است.

وی افزود: ۷۳۰ حادثه‌دیده به مراکز درمانی منتقل و ۴۸۰ نفر به صورت سرپایی درمان شدند همچنین ۲۳۹ عملیات فنی رهاسازی که عموما مربوط به حوادث ترافیکی بود، انجام شد.

ولی‌پور بیان کرد: خدمات جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته که دلیل اصلی آن تشدید محدودیت‌ها در سال قبل است.

وی گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی تاکنون خراسان جنوبی با ۵۰ حادثه در رتبه سوم کشور از لحاظ امدادرسانی جاده‌ای قرار گرفته است و استان‌های گلستان و قزوین در صدر امدادرسانی قرار دارند.

رییس سازمان امداد و نجات اظهار داشت: در روزهای پایانی تعطیلات نوروز از مردم خواستاریم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

وی درباره وضعیت امداد و نجات در خراسان جنوبی گفت: اوضاع زیرساختی استان خوب است اما تا شرایط مطلوب فاصله دارد که امیدواریم با تقویت زیرساخت‌ها و نوسازی ناوگان و تجهیزات تخصصی بتوانیم گامی موثر در این زمینه برداریم.

پایگاه امداد و نجات کوهستان "بند دره" بیرجند ساخته شده و نیازمند تجهیزات امدادی است که در سفر رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مورد بررسی قرار گرفت.

ولی‌پور در سفر ۲ روزه به خراسان جنوبی از پایگاه‌های امداد و نجات شهرستان‌های بیرجند، قاینات، سربیشه و زیرکوه بازدید خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =