امام زمان (عج) فریادرس مظلومان و منتقم خون سالار شهیدان است

کرمانشاه - ایرنا - یک استاد حوزه و دانشگاه از امام زمان (عج) به عنوان فریادرس مظلومان و منتقم خون سرور و سالار شهیدان یاد کرد و گفت: خداوند متعال به برکت و یمن وجود ایشان رحمت خود را شامل حال ملت ما کرده است.

حجت الاسلام "عبدالله کریمی" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال هاست چشم همه مسلمانان و بلکه مستضعفان جهان به ظهور منجی عالم بشریت است تا با حضور خود دنیا را از نابسامانی رهایی بخشد.

وی با بیان اینکه امام زمان عدالت گستر عالم است و روزی که دنیا پر از ظلم و استبداد شده باشد قیام کرده و همه جا را از عدالت پر می کند، افزود: اعتقاد به ظهور منجی در همه ادیان وارد شده است.

این مدرس حوزه و دانشگاه در عین حال به برخی وظایف مسلمانان در دوران غیبت نیز اشاره کرد و گفت: همه ما در این دوران وظایفی داریم از جمله اینکه برای ظهور حضرت مهدی (عج) صبر پیشه کرده و دعا کنیم.

حجت الاسلام کریمی یاداور شد: فراهم کردن شرایط ظهور امام عصر (عج) با انجام به تکالیف دینی و آنچه که خداوند ما را به آن امر فرموده یکی دیگر از وظایفی است که باید انجام دهیم.

وی ادامه داد: یاوران حضرت مهدی (ع) افرادی هستند که دل از دنیا بریده و تنها طالب دیدار معشوق (خداوند) باشند و برای ظهور منتقم خون امام حسین (ع) لحظه شماری می کنند.

این کارشناس مذهبی در پایان اظهار کرد: تقارن میلاد امام زمان (عج) با عید نوروز را باید به فال نیک گرفته و با اصلاح رفتارمان زمینه ساز ظهور قائم آل محمد (ص) شویم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha