۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84278161
۰ نفر

برچسب‌ها

تعداد بستری شدگان کرونا در خراسان رضوی رو به افزایش است

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستانهای خراسان رضوی‌ رو به افزایش گذاشته و به بیش از ۵۰۰ نفر رسیده است.

دکتر مهدی قلیان اول روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که طی چند هفته اخیر تعداد کل بستری ‌شدگان در خراسان رضوی حدود ۴۸۰ نفر بود.
وی ادامه داد: خطر افزایش تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا با افزایش مراجعان سرپایی و روند افزایشی نتایج مثبت آزمایشات پی.سی.آر در خراسان رضوی طی هفته های اخیر هشدار داده شده بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نتایج مثبت آزمایشات پی.سی.آر مراجعان سرپایی در مراکز منتخب کرونا طی هفته های گذشته دو برابر شده به طوریکه از ۱۰ درصد به حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: این امر نشان دهنده آن است که مسافرتها، رفت و آمدها و دید و بازدیدها در روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا موثر بوده و با ادامه این روند در آینده نه چندان دور وضعیت مشهد و خراسان رضوی از رنگ زرد به رنگ نارنجی تبدیل خواهد شد.

دکتر قلیان اول از مردم خواست در چند روز باقی مانده از تعطیلات نوروزی اصول و مراقبتهای بهداشتی را جدی بگیرند و از سفرها و دید و بازدیدهای غیر ضروری پرهیز کنند.
وی ادامه داد: طبق گزارش نرم‌افزار ماسک در حال حاضر از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، ۱۸ شهرستان در وضعیت آبی و بقیه در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا قرار دارند که تغییر خاصی نسبت به قبل نداشته است.   
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

بر اساس گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت  ۸۹ تن از هموطنان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان ناشی از این بیماری در ایران به ۶۲ هزار و ۳۹۷ تن و مجموع افراد مبتلا به کرونا در کشور نیز به یک میلیون و  ۸۵۵ هزار و ۶۷۴ نفر رسیده است و تاکنون یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۲۱۹ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =