شعار سال ۱۴۰۰ نقشه‌راه ورزشکاران بسیجی است

یزد- ایرنا- رییس اداره تربیت بدنی سپاه الغدیر یزد گفت: شعار انتخابی سال ۱۴۰۰، برای تحقق تولید و اشتغال مولد بر اساس پیام نوروزی مقام معظم رهبری به عنوان نقشه‌راه تمامی ورزشکاران بسیجی استان قرار گرفت.

محمدمهدی نیکونژاد روزدوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی نامگذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری با درایت، بر اساس نیاز مردم و کشور و مصالح انقلاب‌ اسلامی انتخاب می شود،لذا پیگیری اجرای آن وظیفه همه مردم به خصوص بسیج و جامعه ورزشکاران استان است .

وی با بیان اینکه اساسی‌ترین نیاز جامعه با توجه به تداوم تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع ویروس کرونا، مباحث اقتصادی مربوط به تولید و اشتغال است، ادامه داد: باید برای اجرای توصیه‌های مقام معظم رهبری از ابتدای سال در یک برنامه مشخص همه افراد و گروه‌ها وظایف مربوط به خود را انجام دهند.

این فعال حوزه ورزش بسیجیان استان یزد، تنها راه شکست تحریم و تهدیدهای دشمنان را بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های داخلی و استفاده از توان مدیران جوان با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی ذکر کرد و یادآور شد:  با کار و فعالیت مضاعف مناسب است که نامگذاری امسال در عمل محقق می‌شود.

نیکونژاد با اشاره به اینکه تمامی ورزشکاران بسیجی همراه با سایر اقشار و مدیران با وحدت کلمه آماده هرگونه تلاش لازم برای تحقق شعار سال هستند، بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد که باید علاوه بر حمایت از بخش‌خصوصی نسبت به رفع موانع اقدام کرد.

به گفته وی، مانع‌زدایی در تولید که در پیام مقام معظم رهبری به آن سفارش شد موضوع مهمی است و از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر برخی گره‌ها و مشکلات بر اساس مطالبات بخش‌خصوصی و سرمایه‌گذاران برداشته شود شاهد تحول عظیمی در تحقق شعار سال است.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

همچنین از حدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۳۲۰ هزار بسیجی دارد  و در ۱۰ شهرستان‌ باشگاه های فرهنگی ورزشی مقاومت فعال است و بیشتر این افراد در رشته های مختلف ورزشی فعال هستند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =