۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۸
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 84277112
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حدود ۱۰  درصد داوطلبان شورای شهر بابل زن هستند

ساری - ایرنا - فرماندار بابل گفت که ۲۷۱ نفر داوطلب نامزدی شورای شهرهای هفتگانه تابعه این شهرستان شدند که از این تعداد ۲۶ نفر برابر با حدود ۱۰ درصد زن هستند.

قربانعلی ولیزاده بورا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از مجموع داوطلبانی که ثبت نام کردند ۱۲۸ نفر دارای مدرک کارشناسی ، ۱۰۵نفر کارشناسی ارشد ، ۱۲ نفر دارای دکترا  ، ۱۲ نفر  تحصیلات حوزوی ، ۱۳ نفر کاردانی و یک نفر هم دیپلم است.

وی با اعلام این که بیشترین تعداد داوطلبان با ۱۴۳ نفر برای شهر بابل و کمترین هم با ۱۵ نفر برای شهر گلوگاه ثبت نام کردند ، توضیح داد : برای شورای شهر امیرکلا ۳۴ نفر ، گتاب ۲۴ نفر ، زرگر محله ۱۶ نفر ، خشرودپی ۱۷ نفر و مرزیکلا هم ۲۲ نفر نام نویسی کردند.

طبق قانون شورای شهر بابل دارای ۹ کرسی است و بقیه شهرهای تابعه هم پنج کرسی دارند.

فرماندار بابل با بیان اینکه  قانون مبنای تعیین صلاحیت های نامزدهای شواری ها می باشد ، اظهار داشت : آن چیزی که برای برگزار کنندگان انتخابات ۱۴۰۰ مهم است برگزاری انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری می باشد و تحت هیچ شرایطی متولیان انتخابات آخرت خود را برای دنیای افراد نمی فروشند.

وی افزود : روند بررسی صلاحیت های نامزدهای شورای اسلامی شهر بابل محرمانه است و حیثیت نامزدها در روند بررسی صلاحیت ها حفظ خواهد شد.

فرماندار بابل بیان کرد : انتخابات در ایران جلوه ای از جمهوریت و مردم سالاری می باشد که مشارکت حداکثری مردم اقتدار بین المللی ایران را ارتقاء می بخشد.

شهرستان ۵۴۰ هزار نفری بابل دارای هفت شهر است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =