دومین مرحله تزریق واکسن کرونا در روانسر انجام شد

کرمانشاه ـ ایرنا ـ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر از انجام دومین مرحله تزریق واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد.

دکتر «محی‌الدین امینی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در این مرحله ۴۸ نفر از پزشکان، کارکنان و پرستاران این شهرستان که در زمینه درمان بیماران کرونایی فعالیت دارند و در معرض خطر مستقیم این ویروس هستند، واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه این واکسن ها از نوع روسی  و هندی است یادآور شد: در مرحله اول نیز ۲۴ نفر از کادر درمان این شهرستان شامل پزشکان و پرستاران واکسن کرونا را دریافت کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان روانسر ادامه داد: حال عمومی تمامی دریافت کنندگان واکسن کرونا که در  روانسر واکسینه شدند، خوب است و خوشبختانه این افراد مشکل خاصی ندارند.

امینی اضافه کرد:  واکسیناسیون کرونا به منزله رفع خطر این ویروس نیست و کاهش شیوع آن مستلزم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر عمومی و خودداری از شرکت در اجتماعات از سوی آحاد مردم است.

وی با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا موسوم به ویروس جهش‌یافته انگلیسی، گفت: خوشبختانه هنوز موردی از این ویروس در شهرستان شناسایی نشده اما مردم باید بیش از پیش مراقب بوده و همچنان نسبت به شیوع بیماری حساس باشند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر اضافه کرد: وضعیت شهرستان به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا همچنان آبی است و آمارها نشان می دهد در روزهای آینده با افزایش شمار مبتلایان مواجه خواهیم بود.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ، ابتلای ۸۷۲ روانسری به بیماری کرونا مثبت شده که ۱۹۹ نفر از این بیماران در مراکز درمانی استان بستری و ۶۷۳ نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شده اند و تعداد فوتی های ناشی از این بیماری در شهرستان روانسر نیز به ۴۱ نفر رسیده است.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =