۳۹ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از بیمه روستاییان برخوردار شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای فعالیت این صندوق همزمان با سال ۸۴ تا پایان سال گذشته ۳۹ هزار و ۵۵۰ نفر در استان زیر پوشش این صندوق قرار گرفتند.

جعفر شاه‌بندری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ۲ هزار و ۴۶۷ نفر در استان مستمری‌بگیر این صندوق هستند.

وی تصریح کرد: از مجموع مستمری‌بگیران ۹۹۴ نفر بازنشسته، ۲۹۳ نفر از کارافتاده و یک هزار و ۱۸۰ نفر فوت شده‌اند که مستمری آن به خانواده‌های افراد فوت شده پرداخت می‌شود.

شاه‌بندری به تعداد بیمه‌شدگان سال گذشته این صندوق اشاره کرد و گفت: پنج هزار و ۳۳۷ نفر بیمه‌شده جدید هستند، ۳۳۸ نفر مستمری‎‌بگیر که شامل ۲۳۸ نفر بازنشسته، ۳۵ نفر از کارافتاده و ۶۵ نفر نیز فوت شده‌اند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری، انتقال سوابق از بیمه کشاورزان، روستایی و عشایر به صندوق تامین اجتماعی را از برنامه‌های سال جدید این صندوق برشمرد و گفت: این طرح مدتی متوقف شده بود که در سال جدید از سر گرفته می‌شود.

شاه‌بندری با بیان اینکه سهمیه سال جدید برای استان هنوز ابلاغ نشده است، خاطرنشان کرد: امید است تمام دستگاه‌های متولی مرتبط با روستا و جامعه هدف کشاورزان، روستاییان و عشایر کمک کرده تا بتوان با زیر پوشش قرار دادن جمعیت بیشتری در استان، جامعه روستایی استان از خدمات صندوق بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۱۳۸۴ در کشور تشکیل شد اما چون در آن زمان این صندوق تنها مختص به روستاییان و عشایر بود، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ تصویب کرد تا این صندوق به ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز خدمات‌رسانی کند که این قانون در نهایت در سال ۱۳۹۵ به مرحله اجرا رسید.

چهارمحال و بختیاری با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارای ۳۵ درصد جمعیت روستایی است و به عنوان دومین استان عشایرنشین کشور ۱۱۵ هزار نفر از جمعیت عشایری کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =