۴۳۷ بازدید و بازرسی نوروزی از اصناف اشنویه انجام شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اشنویه گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون با تشدید بازرسی‌ها و اجرای طرح نظارتی پایش بازار ویژه ایام شیوع کرونا، ۴۳۷ مورد بازرسی از اصناف این شهرستان انجام شد.

حامد رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب این تعداد بازرسی ۲۷ پرونده تخلف با موضوع تهدید سلامت مردم، گرانفروشی، احتکار و دیگر موارد در گشت‌های مشترک بازرسان این سازمان، اصناف و دیگر ارگان‌های مربوطه در این شهرستان تشکیل شد.

وی افزود: از این تعداد ۱۱۷ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی‌ این شهرستان انجام گرفت که در این خصوص ۱۱ پرونده تخلف تشکیل شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اشنویه ادامه داد: جهت تنظیم بازار ویژه عید نوروز در این شهرستان حدود ۵۰ تن پرتقال جذب شد که هم اکنون در حال توزیع است.

رمضانی گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون نیز بیش‌از هشت تن مرغ منجمد، ۱۰ تن روغن مایع، ۱۰ تن شکر و ۲۵ تن برنج مورد نیاز شهروندان با نرخ دولتی در راستای ایجاد تعادل در بازار این شهرستان توزیع شده است.

وی افزود: مصرف‌کنندگانی که در مورد نحوه و قیمت توزیع آن شکایتی دارند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

وی ادامه داد: پرونده‌های تشکیل شده در مورد تخلفات صنفی در اسرع وقت و به‌صورت ویژه رسیدگی و مجازات‌های قانونی طبق مقررات، اِعمال می‌شود.

رمضانی ادامه داد: برای همکاری با شبکه بهداشت و درمان و نظارت بر اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا  این اداره از آمادگی لازم برخوردار بوده و گشت‌های مشترک را همانند روزهای نخست ادامه خواهد داد.

شهرستان ۷۴ هزار نفری اشنویه دارای سه هزار واحد صنفی است که از این تعداد ۲ هزار ۵۰۰ واحد دارای پروانه هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =