۹ داوطلب انتخابات مجلس در حوزه بهار و کبودراهنگ نام‌ نویسی کردند

همدان - ایرنا - فرماندار شهرستان بهار از نام نویسی ۹ نامزد انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه «بهار و کبودراهنگ» در نخستین روز ثبت‌ نام خبر داد و گفت: فرآیند ثبت نام ۶ نامزد از این تعداد قطعی و نهایی شده است.

«احسان قنبری» روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: ثبت نام داوطلبان انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ انتخابیه «بهار و کبودرآهنگ» از روز گذشته آغاز و تا ۱۴ فروردین ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در روز نخست ۹ داوطلب در این حوزه انتخابیه ثبت نام کردند که ۶ نفر با حضور در فرمانداری بهار و سه داوطلب با استفاده از نرم افزار برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: سه نامزدی که با استفاده از نرم افزار و غیر حضوری نام نویسی کردند هنوز فرایند ثبت نام آنها نهایی و قطعی نشده است.

فرماندار شهرستان بهار توضیح داد: افرادی که روش غیرحضوری را برای ثبت نام انتخاب می کنند برای تکمیل فرایند نام نویسی باید به فرمانداری مراجعه کرده و کد دریافت کنند.

وی اظهار داشت: همه داوطلبان نمایندگی مجلس که در روز نخست در حوزه بهار و کبودراهنگ نام نویسی کردند بومی و بین ۳۴ تا ۵۲ سال سن دارند.

قنبری تاکید کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان های بهار و کبودراهنگ، بهار به عنوان حوزه اصلی محسوب می شود و در صورت انتخاب روش حضوری برای نام نویسی، داوطلبان می بایست به فرمانداری بهار مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، «عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =