۴۵۰۰ زندانی در استان تهران به مرخصی نوروزی رفتند

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: ۴۵۰۰ زندانی در زندان‌های استان تهران از مرخصی نوروزی بهره‌مند شده و این ایام را همراه خانواده‌شان می‌گذرانند.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا از اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب افزود: در دیدارهای صورت گرفته در ایام پایانی سال گذشته و هفته اول تعطیلات سال نو، تا حد امکان احکام مرخصی یا آزادی مشروط صادر شده تا مددجویان این ایام را کنار خانواده سپری کنند.

او ادامه داد: هدف ما اصلاح و تربیت و ارائه راهکارهای علمی برای عدم تکرار جرم و بازگشت سالم مجرم به کانون خانواده و جامعه است.

حیات الغیب افزود: بر این اساس و در اجرای برنامه تحولی قوه قضاییه و طرح پایش زندانیان، مقامات عالی قضایی و قضات به طور مستمر از زندان‌های استان بازدید می کنند تا ضمن بررسی وضعیت رفاهی و بهداشتی زندانیان، تا حد امکان تخفیفات قضایی قانونی در مورد افراد واجد شرایط اعمال شود و فردی بی‌جهت در زندان نماند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: روند حضور مقامات عالی قضایی و نیز قضات در زندان‌ها موجب آرامش زندانیان می شود و از سوی دیگر نگرانی خانواده‌ها نیز کاهش می‌یابد و همین امر موجب ارتقای امور اصلاحی و تربیتی در زندان شده، با انگیزه بهتری در کلاس های مختلف آموزشی مانند فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی حاضر می شوند.

این گزارش در ادامه افزود: سید محمد صاحبکار معاون راهبردی قوه قضاییه، علی باقری کنی معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر و علی القاصی مهر دادستان تهران طی دیدارهای جداگانه، وضعیت رفاهی و قضایی مددجویان بازداشتگاه اوین را بررسی کردند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =