۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۱۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84277019
۰ نفر

برچسب‌ها

درگیری‌های خونین گروه‌های وابسته به ترکیه در شمال سوریه

تهران – ایرنا- رسانه‌های وابسته به مخالفان سوریه شامگاه یکشنبه از درگیری میان گروه‌های وابسته به ترکیه در استان حلب خبر دادند که طی آن یک تن کشته و ۱۲تن زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از این رسانه‌ها، درگیری شدید با سلاح‌های سنگین بین فرقه "الحمزه" از یک طرف و گروه جدا شده از آن که به تازگی به "فیلق الشام" پیوسته است در شهرک "الباسوطه" در جنوب شهر عفرین در حومه شمال غربی حلب درگرفته که به چندین روستای دیگر از جمله "برج بدالو"، "کفر زیت" و "عین داره" گسترش یافته است.

براساس این گزارش در این درگیری‌ها یک تن از نیروهای گروهک "فیلق الشام" کشته و ۱۲ نفر از ۲ گروه زخمی شدند.

گروه‌های وابسته به ارتش خودخوانده آزاد وابسته به ترکیه پنجشنبه شب نیز با  شبه نظامیان کرد موسوم به "قسد" مورد حمایت آمریکا در شمال سوریه با یکدیگر درگیر شده بودند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =