پنج هزار تن پیاز در جنوب کرمان خرید تضمینی شد

جیرفت - ایرنا - مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان از خرید تضمینی پنج هزار تن محصول پیاز توسط این سازمان در این منطقه خبر داد.

فاطمه میرساردو شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاریخ خرید تضمینی پیاز را ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ عنوان کرد و این خرید را در راستای اجرای ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و دستورالعمل خرید و فروش پیاز تضمینی سازمان مرکزی تعاون روستایی برشمرد.

وی از ادامه دار بودن خرید تضمینی پیاز در جنوب کرمان خبر داد و قیمت هر کیلو پیاز را پنج هزار ۹۶۰ ریال اعلام کرد.

وی تصریح کرد: تعداد مراکز خرید پیاز تضمینی در جنوب کرمان ۶ مرکز در شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان است.

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان متوسط خرید روزانه پیاز را در منطقه جنوب کرمان بیش از  ۳۰۰ تن اعلام کرد و از تحویل ۴۵۰ تن پیاز به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در استان کرمان خبر داد و گفت: این مهم به استناد مفاد دستورالعمل و موافقت کارگروه طرح در استان کرمان با انعقاد تفاهم نامه تحویل داده شد.

میرساردو ادامه داد: با توجه به مجوزهای مربوطه مدیریت تعاون روستایی جنوب کرمان آمادگی دارد در صورت در خواست مدیریت های تعاون روستایی و کمیته امداد سایر استان ها با انعقاد تفاهم نامه پیاز را به مقاصد اعلامی ارسال کند.

تعاون روستایی جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =