۶۶۳ پاکبان قمی واکسن کرونا دریافت کردند

قم-ایرنا- نخستین مرحله واکسیناسیون پاکبانان قمی امروز با حضور ۶۶۳ پاکبان برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه شهرداری قم، با هماهنگی‌های انجام‌شده بین شهرداری قم و مرکز بهداشت استان، واکسیناسیون ۶۶۳ پاکبان قمی در سه روز کاری و از امروز در درمانگاه سیدالشهدای شهرداری قم آغاز شد.

گفتنی است طبق هماهنگی‌ها که با حضور نمایندگان شهرداری، مرکز بهداشت استان انجام‌شده مقررشده تا ایمن‌سازی و واکسیناسیون پرسنل خدمات شهری شهرداری قم در دو مرحله انجام شود.

دوز دوم این واکسن یک ماه دیگر برای کسانی که نخستین دوز این واکسن را دریافت کرده‌اند انجام خواهد شد.

به دنبال افزایش تعداد بستری شدگان کرونایی در قم، این استان که از روز بیستم دی ماه ۹۹ به منطقه آبی کرونایی کشور ورود پیدا کرده بود از بیست و پنجم اسفند وارد منطقه زرد شد.

کارشناسان نسبت به وخیم تر شدن وضعیت در صورت بی توجهی مردم به توصیه های ستاد کرونا و برگزاری دورهمی ها و مهمانی ها و نیز انجام سفر هشدار می دهند. 

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =