۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 863
کد خبر: 84276951
۴ نفر

برچسب‌ها

رییس مرکز تبیان: ایران آبروی جهان اسلام و جهان تشیع است

تهران- ایرنا- رییس مرکز فعالیت‏‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با تاکید براینکه الگوگیری از فرمایش‌های امام خمینی(ره) و توجه به رهنمود‏های آیت‌الله خامنه‏‌ای ما را برای شناخت سیاست علوی و مهدوی و عمل به دستورات الهی نزدیک‏تر می‏‌کند، گفت: ایران امروز تمام عزت و آبروی جهان اسلام مخصوصا جهان تشیع است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، جمعی از نخبگان و متنفذین مهاجر افغانستان مقیم استان البرز به مناسبت سال نو و فرخنده میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) با حضور در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در تهران، با حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رییس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار، تعدادی از نخبگان مهاجر پیرامون مشکلات و چالش‏‌های فراروی مهاجران به خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه مهاجر صحبت کردند.

حسینی مزاری نیز هدف اصلی از هجرت را ساخته شدن و رشد و تکامل برای آینده کشور بیان کرد و افزود: مهاجرت باید از هر لحاظ در راستای قوی شدن خود و خانواده و دوستان باشد تا بتوانیم برای جامعه خود نقش مفید و ارزنده ایفا کنیم.

رییس مرکز تبیان تصریح کرد، زمانی مشکلات و چالش‌های فراروی مهاجران کم خواهد شد که آنها در صحنه باشند، زیرا حضور در صحنه سبب می‌شود تا مشکلات و معضلات مهاجران دیده و شنیده شود.

وی در ادامه پیرامون شناخت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و توجه به هدایات و رهنمود‏های آیت‌الله خامنه‏‌ای تاکید کرد، الگوگیری از فرمایش‌های این دو بزرگوار ما را برای شناخت سیاست علوی و مهدوی و عمل به دستورات الهی نزدیک‏‌تر می‏‌کند.

حسینی مزاری اهمیت حمایت از نظام اسلامی را مهمتر از نفس کشیدن دانسته و افزود که جمهوری اسلامی امروز تمام عزت و آبروی جهان اسلام مخصوصا جهان تشیع است و این شرایط برای جامعه مهدوی و علوی در طول تاریخ ممکن نشده است.

وی گفت: این حمایت سبب سپردن پرچم به صاحب اصلی اش حضرت امام زمان(عج) خواهد بود و تمام زندگی و نفس کشیدن ما در گرو این عزت مهم و حیاتی است.

حسینی مزاری به ظرفیت، توانمندی و اهداف کار مرکز تبیان در ایران اشاره کرد و گفت: این مرکز به عنوان یک نهاد پیگیر و دلسوز برای رساندن صدای مشکلات مهاجران به مسؤلان امور، تربیت جوانان و نخبگان جامعه مهاجر و رسیدگی به امور فرهنگی، اجتماعی و علمی مهاجران، مصمم است که در دفتر نمایندگی تهران نیز در خدمت مهاجران باشد و در راستای کاهش دردها و مشکلات آن‏ها گام‏‌های موثری بردارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =