سمن‌های اصفهان زمینه مشارکت ۵۰ میلیارد ریالی مردم را فراهم کردند

اصفهان-ایرنا- معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: جوانان استان در یک سال گذشته در قالب سازمان‌های مردم نهاد زمینه جذب ۵۰ میلیارد ریال مشارکت مردمی برای رفع چالش‌های اجتماعی دوران کرونا را فراهم کردند.

به گزارش ایرنا، عباس مرادیان روز یکشنبه در نخستین گردهمایی جوانان مُنتخب تیران و کَرون در سالن فرهنگ اردوگاه آموزشی، فرهنگی و گردشگری امام خمینی این شهرستان افزود: سازمان‌های مردم‌ نهاد استان، این میزان اعتبار مردمی را صرف تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، آموزش، ارائه خدمات بهداشتی کردند.

وی بیان‌ کرد: این میزان پول بدون بسترسازی و فعالیت اجتماعی جوانان فراهم نمی‌شد و توان مالی دولت هم برای این اقدام فراهم نبود لذا با چنین اقداماتی نقش سمن‌ها بیش از گذشته برای مردم و مسوولان روشن شده است.

معاون اداره کل ورزش و جوانان اصفهان با بیان اینکه فعالیت اجتماعی جوانان در گره‌گشایی از مشکلات یک سال گذشته موثر بوده است، خاطرنشان‌کرد: بدون بسترسازی در این حوزه و اعتمادسازی چنین امر مهمی محقق نمی‌شد و امروز سازمان‌های مردم نهاد جوانان در کنار مسوولان برای رفع چالش های اجتماعی، برنامه‌ریزی و فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: مطالبات جوانان از سوی این نهادهای مدنی به متولیان امر انتقال داده می‌شود و دبیران سمن‌ها نیز نقش مهمی در پیگیری و تحقق و اجرای نیازهای این قشر دارند.

مرادیان با تاکید بر ضرورت توانمندسازی اجتماعی جوانان اظهار داشت: برنامه آموزشی و عملیاتی برای مهارت‌افزایی و کُنشگری اجتماعی از سوی وزارت ورزش و جوانان پیش بینی و اجرا می‌شود و انجام فعالیت‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف در این عرصه، رهیافتی ارزشمند و کارآمد بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای هر پنج هزار جوان یک سازمان مردم نهاد تشکیل می‌شود، گفت: تاکنون ۲۴۰ تشکل در استان اصفهان تشکیل شده و امکان تاسیس این مراکز همچنان وجود دارد و از این قشر دعوت می شود تا بر اساس علاقه و تخصص خود اقدام به تاسیس این نهادها کنند.

رییس اداره ورزش و جوانان تیران و کرون نیز در این نشست گفت: ۱۰ سازمان مردم نهاد جوان در این شهرستان تشکیل شده که در حوزه‌های اجتماعی، علمی، فرهنگی، گردشگری، تولیدات چندرسانه‌ای و خدمات عام‌المنفعه فعالیت می‌کنند.

مهدی مرادی با بیان اینکه برنامه‌های "هفته ملی جوان" امسال با محوریت موسسات مردم نهاد بصورت خاص توسط موسسه مردم نهاد "نسل جوان فردا" اجرا می‌شود، یادآور شد: غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری همایش ادبی ایثار، تجلیل از مُنتخبان جوان، مسابقات کتابخوانی و اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای از جمله فعالیت های این هفته است.

نخستین گردهمایی و تجلیل از جوانان مُنتخب تیران و کرون با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، فرمانداری، شهرداری، اداره ورزش و جوانان این شهرستان و موسسه مردم نهاد نسل جوان فردا برگزار شد.

شرایط خاص کرونایی و محدودیت های ناشی از آن مانع از اجرای گسترده این برنامه شد و به همین دلیل بخش زیادی از مخاطبان، این برنامه را از طریق شبکه اینستاگرام مشاهده کردند.

تیران و کرون بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۲۰ هزار نفر از آنها در گروه سنی جوان قرار دارند.

این شهرستان در ۵۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =