۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۳
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84276935
۲ نفر

برچسب‌ها

فرماندار جهرم:شعار سال را محقق می‌کنیم

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم گفت: عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها به عنوان شعار سال ۱۴۰۰ نیاز به کار در این حوزه را نمایان ‌می‌کند و ما در جهرم می‌کوشیم تا آن را از حالت شعاری خارج و محقق کنیم.

مهدی شفیعیان یکشنبه در جمع مدیران شهرستان جهرم افزود: بیانیه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب برای برون رفت از مشکلات کشور به‌ویژه مشکلات اقتصادی است.

وی بیان کرد: در ۱۲ سال اخیر عناوین سال‌ها توسط رهبری اقتصادی بوده و این نشان می‌دهد ایراد ما در این قسمت بوده و حل آن میسر نمی‌شود مگر با مدیرانی که در راستای انقلاب اسلامی کار کنند.

وی با بیان اینکه خدمات نظام باید بیان شود تا بین مردم ایجاد امیدواری کند، ابراز کرد: شهرستان جهرم در حوزه‌ گازرسانی به شهرها و روستاهای خود تحولات خوبی داشته است و در این زمینه در حال تبدیل به شهر سبز است.

شفیعیان گفت:در حوزه‌ بهسازی و نوسازی مدارس، اجرای خدمات جامع سلامت، نوسازی خانه‌های بهداشت اقدامات خوبی در سال گذشته انجام شده که امسال نیز ادامه خواهد داشت؛ در حوزه ورزش و جوانان مطالبات از سطح عمومی فراتررفته و رویکردها معطوف به احداث سالن‌های تخصصی ورزشی شده است.

فرماندار شهرستان جهرم گفت: به همت بنیاد مسکن در این سالها به فضاهای روستایی ساماندهی خوبی داده شده و در حوزه شهری نیز بهسازی معابر انجام شده یا در حال انجام است.

رفع موانع تولید در جهرم در دستور کار قرار گیرد

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: امسال سال حمایت از تولید است و مسیر طراحی برنامه کشور نیز به این سوست و باید به صورت جدی برای تحقق این شعار تلاش ‌کنیم.

محمدرضا رضایی با بیان وضعیت توسعه شهرستان افزود: در سال گذشته بزرگراه جهرم شیراز به اتمام رسید و هم اکنون نگاه ما به سمت مسیربندرعباس است که هفت پیمانکار در آن مشغول به کارند که به دلیل محدودیت منابع کار به آن صورت که ما متوقع بودیم پیش نمی‌رفت و در سال جاری در قالب ۲۰۰ میلیارد اعتبار از طریق بانک ملی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مسیر جهرم-فسا-کرمان که در کریدور شرق به غرب کشور واقع است نیز با اعتبار یکصد میلیارد تومان از طریق بانک رفاه و توسعه تعاون در حال انجام است، اضافه کرد: مسیر جهرم-قیروکارزین-عسلویه نیز پیمانکار آن تغییر کرده و از طریق مناقصه انجام شده و در حال تجهیز کارگاه آن هستند.

به گفته وی در کنار این راه های اصلی راه های فرعی و دسترسی به روستاهای پشت پر سیمکان نیز در حال انجام است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حیطه راه‌هایی هوایی جهرم نیز گفت:  هم اکنون هر هفته دو پرواز به سمت تهران انجام می‌شود و ساختمان ترمینال ساختمان ترمینال شهرستان جهرم خوشبختانه در بهمن ماه به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: ساختمان هواشناسی با اعتبار ۲ میلیارد تومان، تقویت سیستم ناوبری هواپیما، انتقال آب مناسب و برق در حال انجام است و با توسعه باند موجود و تعریض و تسطیح در تلاشیم پروازهای بیشتری را از سطح شهرستان داشته باشیم.

وی بیان کرد: به دنبال گرفتن مجوز برای پرواز های خارجی هستیم خوشبختانه با طرح‌هایی که نوشته شد، توافق کردیم مرز هوایی بگیریم تا از شهرستان جهرم پرواز مستقیم به سمت نجف اشرف داشته باشیم.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =