۸۰۰۰ بازرسی در طرح بسیج سلامت نوروزی استان بوشهر انجام شد

بوشهر- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در این استان تاکنون هشت هزار بازرسی از سوی ۱۶۷ نفر از بازرسان بهداشت محیط انجام شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر خواجه ئیان روز یکشنبه اعلام کرد: از ۲۵ اسفند ۹۹ تاکنون بازرسان بهداشت محیط ۱۲۸ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی‌، ۷۲ مکان پلمب و بیش از سه تن مواد غذایی تاریخ‌ مصرف گذشته و فاسد جمع‌آوری و معدوم شده است.

وی بیان کرد: همچنین با استفاده از تجهیزات پرتابل بیش از هزار و ۸۰۰ مورد آزمایش و سنجش مواد غذایی انجام و ۱۶۲ نمونه مواد غذایی برای بررسی به آزمایشگاه ارسال‌ شده است.

خواجه ئیان اضافه کرد: همچنین در راستای نظارت بر بهداشت آب حدود ۲ هزار و ۸۰۰ مورد سنجش کلر باقی‌مانده از آب آشامیدنی انجام‌ گرفته و ۳۶۵ نمونه برای بررسی وضعیت آب آشامدینی به آزمایشگاه ارسال‌شده است.

وی اظهار کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی از سوی بازرسان بهداشت محیط که مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه‌برداری از آب، مواد غذایی و سطوح هستند از ۸ صبح تا ۲۰ شب در ساعت‌های اداری و غیر اداری و در صورت نیاز تا ساعت ۲۴ هر شب در سراسر استان در حال اجراست.

خواجه ئیان اضافه کرد: نظارت و بازرسی بهداشتی از همه مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاه‌های فنی و تولیدی در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در این بازرسی‌ها بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بهداشت فردی، سلامت شاغلان، استفاده از ماسک، بهداشت و سلامت مواد غذایی و بهداشت ساختمان، آب مصرفی، دفع صحیح پسماند و فاضلاب، کنترل دخانیات و نظافت عمومی محل تأکید می‌شود.

طرح بسیج سلامت نوروزی با اولویت کنترل بیماری کووید ۱۹  با برنامه‌های نظارت بر مراکز و اماکن حساس و نظارت بر سامانه‌های آب‌رسانی، از ۲۵ اسفند سال ۹۹ آغاز و تا ۱۵ فروردین‌ ۱۴۰۰ سال جاری با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط در استان بوشهر در حال اجراست و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می‌توانند موضوع را از طریق سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ پی‌گیری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =