علی نژاد: اقدامات خوب در دادگاه حکمیت باعث رفع تعلیق جودو شد

تهران-ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش گفت: خوشبختانه در پرونده دادگاه حکمیت ورزش اقدامات خوبی در طول این یک و نیم سال صورت گرفت و در نهایت به رفع تعلیق جودو ختم شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فدراسیون جودو، امروز(یک شنبه) مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با حضور در اردوی تیم ملی جودو، ضمن تبریک عید نوروز و نیمه شعبان برای ملی پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا آرزوی موفقیت کرد.

اردوی تمرینی مرحله دوم تیم ملی جودو پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک پیگیری می‌شود.

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی با حضور در این اردو خاطرنشان کرد: عملا امروز دو تیم در سالن تمرین مشترک دارند، تیم کم بینایان که قرار است به تورنمت کم بینایان اعزام شود و تیم ملی جودو قرار است به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود، برای هر دو تیم آرزوی توفیق دارم.

وی در ادامه افزود: طی یک و نیم سالی که گذشت، سال بسیار سختی برای جودو بود. من از ابتدا درگیر پرونده این موضوع بودم. اتفاقا زمانی که در کمیته ملی المپیک بودم اصرار داشتم که در دادگاه حکمیت ورزش در رابطه با این موضوع شکایت کنیم. خوشبختانه اقدامات خوبی در طول این یک و نیم سال صورت گرفت و در نهایت به رفع تعلیق جودو ختم شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی در ادامه گفت: با اتفاقات خوبی که رخ داد امیدوارم که شما هم در تاتامی قهرمانی آسیا بجنگید، شاید در طول این یک و نیم سال انگیزه ها کمتر شد و موضوع تعلیق همیشگی را در جامعه القاء‌می‌کردند اما شما تلاش کردید. هم شما و هم مسولان فدراسیون تلاش می‌کنند و ثمره این تلاش را زمانی خواهید دید. همیشه کسب نتیجه دست ما نیست اما آنچه که مهم است، تلاش کردن است.

علی‌نژاد تاکید کرد: ما در این پرونده هرکاری بلد بودیم را انجام دادیم پس از شما هم می‌خواهیم هر کاری بلد هستید را در تاتامی قرقیزستان انجام دهید و در میدان عمل نشان دهید چقدر تلاش کرده اید.

وی با اشاره به اینکه حریفان قوی همیشه در آسیا هستند، گفت: همیشه حریفان خوب و سرسخت و قوی در آسیا هستند، حریفان قدر همیشه در جودو آسیایی هستند اما ناگفته نماند توان ماهم توان خوبی است. ما تجربه خوبی در میدان های مختلف کسب کرده ایم. خیلی از قهرمانان ما در ۱۷ و ۱۸ سالگی اولین مدال های خود را کسب کرده اند، امیدوارم که شما هم در این مسابقات مدال کسب کنید.

معاون وزیر ورزش همچنین با اشاره به حضور تیم کم بینایان اظهار داشت: برای تیم اعزامی به مسابقات کم بینایان جودو که قرار است در ترکیه به روی تاتامی بروند، آرزوی موفقیت دارم. مطمن باشید وزارت ورزش و جوانان مثل همیشه پشتوانه شما خواهد بود. امیدوارم در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ و رویداد پاراآسیایی ۲۰۲۰ هم شاهد موفقیت همه شما عزیزان باشیم.

پیش از اظهارات مهدی علی نژاد، محمدرضا حاج یوسف زاده سرمربی تیم ملی جوانان در مورد تمرین مشترک جودوکاران کم بینایان با اعضا تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

پس از آن آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو، گفت: جودوکاران اعزامی به قهرمانی آسیا در دومین مرحله اردوی تمرینی حضور دارند و این مرحله اردوها تا اعزام به مسابقات ادامه خواهد داشت. همه نفرات حاضر در اردوی تیم ملی از بزرگان جودو هستند.

وی افزود: از حاج یوسف زاده تشکر می‌کنم که قبول زحمت کرد و تمرین ملی پوشان زیر نظر وی و کادر فنی انجام می‌شود. نفرات حاضر در اردوی تیم ملی تلفیقی از نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستند که در مسابقات آسیایی مدال آور بوده اند. بریمانلو هم از باتجربه های تیم ملی است. این نفرات در اوج جوانی در رویداد آسیایی تجربه کسب کرده اند.

میراسماعیلی گفت: ما سعی کردیم پشتوانه سازی کنیم برای بازی های آسیایی و اتفاقا امروز کریمی مدیرسازمان تیم های ملی نیز برای پشتوانه سازی زمان انتخابی تیم های ملی نوجوانان و جوانان را اعلام کرد. وزارت ورزش در طول این مدت مثل همیشه حامی جودو بوده اند. امیدوارم ملی پوشان با مبارزات خوب و قابل قبول بهترین عملکرد را داشته باشند و دل همه مردم را شاد کنند.

محمد محمدی بریمانلو، کاپیتان تیم ملی جودو نیز در صحبت های خود اظهارداشت: حضور شما در اردوی تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات باعث دلگرمی همه ما شد. امیدوام که در مسابقات پیش رو نتیجه خوبی را کسب کنیم. بچه های ما در مسابقات بزگسالان تجربه ای ندارند اما در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا مدال های خوبی را کسب کرده اند. فکر می‌کنم بچه ها با تمریناتی که در این دو مرحله داشتند به آمادگی نسبی رسیده اند، امیدوارم عملکرد خوبی هم در مسابقات قهرمانی آسیا داشته باشند. امیدوارم که با همین نفرات بتوانیم در رده بزرگسالان مثل گذشته تیم خوبی داشته باشیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =