۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84276899
۲ نفر

برچسب‌ها

جشن نیمه شعبان در مزارشریف افغانستان برگزار شد

کابل - ایرنا - مراسم برافراشتن پرچم زیارتگاه منسوب به حضرت علی «ع» امروز یکشنبه به مناسبت جشن نیمه شعبان با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان برگزار شده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آوا گزارش داد که این مراسم در تکیه خانه میرآقا با حضور پرشور مردم، رئیسان مدارس دینی، مراکز فرهنگی، شورای علمای شیعه هیأت تشریفات روضه حضرت علی «ع» برپا شد.

شماری از علمای دینی در این مراسم به مناسبت جشن نیمه شعبان سخنرانی کرده و مدیر حج و اوقاف شهرستان دهدادی بلخ درباره  اقامه ی نماز در زمان غیبت گفت که ثواب و فضیلت نماز مسلمانان در زمان غیبت ۲۵ برابر نماز کسانی است که در زمان پیامبران و امامان حضور داشته اند.

نور آقاحسینی با اشاره به به حدیث امام سجاد (ع) درباره مسلمانان زمان غیبت، گفت: اگر مومنان زمان حضرت مهدی (عج) ایمان به امامت و حجت خداوند داشته باشند به رستگاری دنیا و آخرت دسترسی پیدا می کنند.

سید حسن یحیوی، سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف نیز با حضور خود در این مراسم گفت: بحث مهدویت و اعتقاد به موعود در ادیان مختلف به نوعی مطرح شده است و در اقوام مختلف اشاره به منجی شده، که مصلحی خواهد آمد و دنیا را از ظلم و جور پاک خواهد کرد.

وی افزود که  ما به این اعتقاد داریم که برای هر قومی هدایتگری قرار داده شده است و امام صادق (ع) در تفسیر این جمله می فرماید که منظور از آنها هدایتگر از سلسله امامان معصوم می باشد.

یحیوی افزود، خداوند هیچگاه زمین را از حجت و برهان خودش خالی نمی گذارد و اگر ما از شناخت امام زمان غفلت کنیم دچار خطا و خسران بزرگی خواهیم شد.

سرکنسول سفارت ایران تأکید کرد که اگر شیعیان و پیروان امام زمان (عج) به فرمایشات حضرت مهدی (عج) و ائمه اطهار توجه نکنند باید گفت که امام زمان در غربت به سر می برد.

این مراسم با شکوه با برپایی علم با حضور هیأت تشریفاتی زیارت منسوب به حضرت علی (ع) روضه مبارک، دعای ختم توسط رئیس شورای علمای شیعه و صرف طعام به اتمام رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =