راه اندازی پویش «نور، شهر، امید» به مناسبت نیمه شعبان در تهران
عکس تزیینی است

تهران-ایرنا-مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های این نهاد به مناسبت نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر(عج)، گفت: به این مناسبت در پویش «نور، شهر، امید» از مردم دعوت می‌کنیم تا در پشت پنجره‌ها یا بالکن منازل خود چراغی روشن کنند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، محی‌الدین فاضلیان اظهارداشت: نیمه شعبان در تهران به نور و آذین‌بندی گره خورده است، سنتی که بدون دخالت و تصدی‌گری فضای حاکمیتی مردم خود آن را ایجاد می‌کردند و گاهی نیز توانسته موثر باشد و خاطرات کودکی تا امروز ما را بسازد.

وی گفت: بنابراین در نظر داریم پویش «نور، شهر، امید» که از میلاد امیرالمومنین(ع) آغاز کرده‌ایم را ادامه داده و مردم را دعوت کنیم که با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم در خانه ماندن، در پشت پنجره‌ها و یا بالکن‌ منازل خود چراغی روشن کنند، همچنین شهرداری کاروان‌های توام با موسیقی را با یک طراحی متفاوت در کوچه و خیابان‌ها به گردش درخواهد آورد.

فاضلیان افزود: سازمان زیباسازی شهرداری نیز اقداماتی مبنی بر آذین‌بندی و چراغانی انجام خواهد داد و در روز نیمه شعبان جشن موسیقیایی در تهران برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران بیان کرد: معتقدم هر دخالت و تصدی‌گری در کار و سنتی که مبتنی بر حرکت مردم بوده است، آن را از بین خواهد برد، ممکن است در فضای جشن و شادی نیمه شعبان در کنار مردم قرار بگیریم تا آن را تقویت کنیم اما دخالتی در این فضاها نخواهیم کرد.

فاضلیان با بیان اینکه در آغاز این پویش به مساجد، کسبه و ساختمان‌های شهرداری اقلامی داده می‌شود که در اختیار مردم قرار گیرد، اظهارداشت: این اقلام برای شهرداری بار مالی خواهد داشت و در سطح شهر نیز جلوه‌گر نخواهد بود و تنها برای شروع این پویش تدارک می‌بینیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =