منتظران موعود در خوزستان میلاد حضرت ولیعصر (عج) را جشن گرفتند

اهواز - ایرنا - منتظران مهدی موعود (عج)، نیمه شعبان زادروز ولادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت را با برپایی جشن های با شکوه در بسیاری از نقاط استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا یکشنبه شب همزمان با ولادت دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، با توجه به شرایط قرمز کرونایی آئین های مختلف و پرشور تر از سال گذشته در شهرستان اهواز و نقاط مختلف استان برگزار کردند.

عاشقان امام دوازدهم شیعیان، برنامه‌هایی را از قبیل سخنرانی و مداحی در فضای مجازی، نور افشانی، ایستگاه توزیع ماسک و شیرینی بسته‌بندی شده، جشن خیابانی با ماشین‌های سیار و جشن در بیمارستان‌های کرونایی برگزار کردند.

این عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با آذین بندی خیابان‌ها، راه‌اندازی کاروان‌های شادی خودرویی در سطح شهرستان اهواز و دیگر نقاط استان بزرگداشت این شب خجسته را گرامی داشتند.

روحانیون مساجد و هیئت های مذهبی برای بزرگداشت این شب فرخنده، مردم را به برپایی هرچه بهتر آئین های مذهبی و اعیاد شعبانیه دعوت کردند و به صورت مجازی در خصوص فضایل امام دوازدهم شیعیان سخنرانی کردند.

باتوجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین اضافه شدن تعدادی از شهرهای استان به وضعیت قرمز اعیاد شعبانیه با تاکید مسئولان استان به صورت مجازی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد که به همین جهت مساجد و هیئت های مذهبی کاروانهای خودرویی و موتوری را برای گرامیداشت این روز خجسته سازماندهی کردند.

نیمه شعبان سالروز تولد حضرت مهدی(عج)، امام دوازدهم شیعیان است که در دوران غیبت به سر می‌برد، در برخی روایات، شب نیمه شعبان پس از شب قدر برترین شب‌ها دانسته شده است.

گروهی از شیعیان در این شب به شب زنده‌داری و اعمال مذهبی مشغول می‌شوند، برخی از اهل سنت و طریقت‌های تصوف نیز به فضیلت این شب معتقدند.

جشن نیمه شعبان از جشن‌های بزرگ شیعیان است که به مناسبت میلاد امام مهدی(عج) برگزار می‌شود، در ایران،  مسجد جمکران و در عراق،  کربلا محل تجمع شیعیان در نیمه شعبان است.

روز نیمه شعبان در تقویم رسمی ایران تعطیل است و روز جهانی مستضعفان نام گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =