چند خبر کوتاه ورزشی از چهارمحال و بختیاری

شهرکرد – ایرنا - آغاز برنامه‌های آموزشی سوارکاری در شهرستان کیار، قرار گرفتن والیبالیست چهارمحال و بختیاری در جمع نوجوانان دعوت شده به تیم ملی و حضور کماندار استان در دور جدید اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان از خبرهای کوتاه ورزشی چهارمحال و بختیاری در هشتمین روز از سال جدید است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فدراسیون والیبال فهرست  دعوت‌شدگان به نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال نوجوانان را اعلام کرد که بر این اساس، سیاوش مردانی، والیبالیست چهارمحال و بختیاری نیز در این اردو شرکت می‌کند.

مردانی که در پست قطر پاسور بازی می‌کند به همراه ۲۷ ورزشکار دعوت شده به اردو، تمرینات خود را از ۱۴ فروردین در آکادمی المپیک و پاراالمپیک تهران آغاز خواهد کرد.

این اردو به مدت ۱۲ روز ادامه خواهد داشت و مردانی تلاش خواهد کرد نظر مربیان تیم ملی را برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی جلب کند.

در صورتی که این بازیکن نوجوان چهارمحال و بختیاری بتواند در پایان اردوی آماده‌سازی به جمع ۱۸ ورزشکار نهایی تیم ملی راه یابد از دوم تا یازدهم شهریور در رقابت‌های والیبال قهرمانی نوجوانان جهان در تهران به میدان می‌رود.

۲۲ نفر در کیار با آموزش‌های مقدماتی سوارکاری آشنا شدند

سرپرست هیات سوارکاری شهرستان کیار چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزش سوارکاری در این شهرستان گفت: ۲۲ شرکت‌کننده در این دوره، برخی فنون نگهداری از اسب و روش‌های سوارکاری را فرا گرفتند.

حجت‌الاسلام یدالله زمانی افزود: بیش از ۱۰۰ رأس اسب در شهرستان کیار وجود دارد اما تاکنون برنامه مدون و تشکیلاتی برای آموزش سوارکاری و توسعه این رشته در شهرستان انجام نشده بود که با برگزاری این دوره آموزشی سعی خواهد شد افراد بیشتری به این ورزش جذب شوند.

وی توجه به استعدادیابی در ورزش سوارکاری، رفع کمبود مربی، جذب حامیان مالی برای راه‌اندازی باشگاه‌های سوارکاری و پیست اسب‌دوانی را از برنامه‌هایی دانست که برای اجرای آن‌ها در شهرستان کیار در آینده برنامه‌ریزی خواهد شد.

کماندار چهارمحال و بختیاری در مرحله جدید اردوی تیم ملی شرکت می‌کند

رییس هیات تیراندازی با کمان چهارمحال و بختیاری گفت: اردوی تیم تیراندازی با کمان در ماده کامپوند از ۱۶ فروردین در مجموعه آزادی تهران آغاز می‌شود و دانیال حیدرزاده، کماندار استان در این اردو حضور می‌یابد.

احمد رئیسی با بیان اینکه در حال حاضر، حیدرزاده و دیگر اعضای تیم ملی کامپوند در شهرهای خود و با نظارت اسماعیل عبادی، مربی تیم ملی تمرین می‌کنند، تصریح کرد: اردونشینان تیم ملی تیراندازی با کمان ماده کامپوند خود را برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی سال ۱۴۰۰ و کسب سهمیه ورودی المپیک آماده می‌کنند.

به گزارش ایرنا، کسب نشان برنز تیمی مسابقات قهرمانی آسیا و مقام چهارم مسابقات قهرمانی جوانان جهان از جمله افتخارات دانیال حیدرزاده، کماندار چهارمحال و بختیاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha