نماینده ولی فقیه درفارس: عدالت، آرمان مهدوی است

شیراز-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان فارس وامام جمعه شیراز گفت: عدالت، آرمان مهدوی است و امام زمان(عج) به عنوان حاکم الهی آن را به نحو اتم و اکمل اجرا خواهد کرد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه در جلسه‌ شورای اداری شهرستان جهرم ادامه داد: در شرف فرارسیدن میلاد امام زمان(عج) هستیم و کلید واژه مرتبط با امام زمان (عج) حکومت عدل الهی است.

وی افزود: حق حکومت از نظر الهی، مربوط به امام زمان است و هیچ کسی حق حاکمیت ندارد مگر به افرادی که امام خود اجازه داده و این نیابت را به فقها داده‌اند.

آیت الله دژکام اظهار کرد: تفکر لیبرالی مدعی است هر کسی از مردم رای گرفت ولو شمر یا یزید باشد صاحب حق است، اما نظام مردم سالاری دینی می‌گوید حق حکومت متعلق به خداست و در این زمینه دو کار باید انجام شده باشد یکی اینکه خدا اجازه حکومت را به فرد داده باشد و دوم اینکه مردم از وی حمایت کنند.

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: معتقدم ما ایرانی‌ها فانی در اراده الهی هستیم. بر اساس این مقام فناء فی الله ملت ایران، من رأیم را برای آن کسی که خدا گفته و برای خداست، به صندوق می‌اندازم؛ من می‌توانم کار دیگری بکنم ولی بر اساس این مقام انجام نمی‌دهم و از این بزرگتر کاری در دوران غیبت نیست.

وی ادامه داد: آن عدالتی که بشر در تاریخ به دنبال آن بود، امام زمان (عج) می‌آورد.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند ما اقتصاد هجدهم دنیا هستیم، اما اینکه این جایگاه در جامعه درک نشده، به این دلیل است که ما عدالت را در درون مجموعه‌هایمان نتوانستیم پیاده کنیم و عدالت در توزیع امکانات کشور کمتر بوده است.

امام جمعه شیراز بیان کرد: فرمانداران و نمایندگانی که منتظر امام زمان(عج) هستند باید بیشتر برای پیشبرد توسعه متوازن شهر تلاش کنند. وقتی انسان مسئولیت دارد، یک جاهایی دستش می‌رسد، ولی پیش خدا باید جواب دهد و باید با سعی کنیم با گسترش عدالت زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) باشیم.

آیت الله دژکام با بیان اینکه توسعه‌ متوازن یعنی از آخرین روستا تا مرکز شهر امکانات یکسانی داشته باشند، اضافه کرد: اگر مدیری دستش رسید که حق ناحق کند و نکرد آن مدیر منتظر امام زمان(عج) است. 

آیت‌الله دژکام اظهار کرد: بی‌عدالتی یعنی اینکه شهرداری پول را از همه بگیرد، ولی در یک منطقه خرج کند و این یعنی بی‌عدالتی که باید اصلاح صورت بگیرد و به دنبال توسعه متوازن باشیم باید روستا،حاشیه شهر و شهر با هم توسعه پیدا کند که مردم عدالت را احساس کنند.

امام جمعه سابق جهرم ابراز کرد: اگر می‌گویند جهرم در جنگ و انقلاب نقش داشته پس باید در پیشبرد عدالت هم پیشگام باشد و باید عدالت در جهرم نمود بیشتر پیدا کند. برداشت ما این است که تلاش شده، اما نمود نیافته است.

آیت الله دژکام با گلایه از آنچه نداشتن سواد قرآنی برخی شیعیان طی سال‌های اخیر نامید، بیان کرد: در حدیث آمده که در زمان امام زمان(عج) از آموزش قرآن افراد سؤال می‌شود. 

وی در این زمینه بر ایفای نقش نهادها و دستگاه‌های مسئول از جمله آموزش و پرورش در ابن زمینه تاکید کرد. 

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =