۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۳
کد خبرنگار: 1052
کد خبر: 84276871
۰ نفر

برچسب‌ها

سرانه‌های فرهنگی و آموزشی در مسکن مهر کهریزک رعایت نشده‌است

شهرری - ایرنا - بخشدار کهریزک از توابع شهرستان ری با اشاره به چالش‌های اجتماعی طرح مسکن مهر این شهر گفت: سرانه‌های فرهنگی، آموزشی و انتظامی در این طرح رعایت نشده‌است.

امین بابایی روز یکشنبه در بازدید از مسکن مهر کهریزک که به همراه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی انجام شد، اظهار داشت: اساسا نوع تفکیک اراضی این مجموعه با معضل و چالش های جدی و اساسی روبرو شده، در قسمت های شخصی ساز حتی علائم دکل برق نیز رعایت نشده و در مواردی به عنوان ستون منازل استفاده شده‌است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار نفر در مسکن مهر کهریزک ساکن هستند، خاطرنشان کرد: کارگروه تخصصی ویژه مسکن مهر به منظور رفع مشکلات ساکنان این منطقه تا اردیبهشت ماه تشکیل می شود.

این مسئول همچنین با اشاره به نواقص اجرای این طرح تاکید کرد: فنداسیون کار ایراد فنی دارد و طرح مطالعاتی آن تکمیل نشده است.

بابایی درخصوص مدرسه نیمه کاره در این محدوده گفت: مدرسه هشت کلاسه در دو طبقه احداث و بنا به دلایلی نیمه کاره رها شده بود که با پیگیری های بخشداری، نواقص کار برطرف شده و ۲ نفر خَیر برای تکمیل آن اعلام آمادگی کرده اند.

وی یادآور شد: کارگروه تخصصی ویژه مسکن مهر را به منظور رفع مشکلات این شهرک تا قبل از اردیبشهت ماه تشکیل می دهیم تا در این کارگروه با مشارکت مدیریت شهری، سپاه و حوزه سیاسی اجتماعی بخشداری، آسیب ها اولویت بندی شود و تا قبل از خرداد ماه اقدام عملیاتی داشنه باشیم.

بابایی با بیان اینکه سازمان محیط زیست کشور نظر قطعی برای جابجایی آرادکوه را داده است، افزود: استاندار تهران نیز اعلام کرده که فعالیت آرادکوه در این منطقه غیرکارشناسی است و از آغاز سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران برای جابجایی آرادکوه مناقصه برگزار کرده است.

بخشداری کهریزک به همراه فرمانده سپاه حضرت روح الله (ره) و احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به منظور رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر کهریزک صبح امروز از این منطقه بازدید کردند.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =