فرماندار: مدیران سنقر و کلیایی مکلف به تلاش برای  تحقق شعار سال هستند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال ١۴٠٠ برای شکوفایی اقتصادی بر ادامه جهش تولید و همچنین رفع موانع تولید و پشتیبانی در تحقق شعار سال، تمامی مدیران این شهرستان مکلف به تلاش همگانی برای تحقق این مهم هستند.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا مرتضوی» روز یکشنبه در اولین جلسه کارگروه توسعه و اشتغال شهرستان با بیان اینکه تلاش برای پشتیبانی و مانع زدایی در تولید، کلید توسعه در هر منطقه ای است، افزود: سال ۱۴۰۰ طبق بیانات مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده لذا تلاش و در اولویت بودن این سه موضوع مهم باید همچون سال گذشته که جهش تولید بود و در استان کرمانشاه هم نمود پیدا کرد بیش از پیش در دستور کار قرار بگیرد.

وی گفت: انشاالله با همت و همدلی همگانی و کار جهادی در این مسیر و در راه تحقق این مهم بتوانیم دست‌آوردهای خوبی کسب نموده و الگویی در کل کشور باشیم.

مرتضوی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال و جذب سرمایه گذاری در شهرستان افزود: برگزاری ١۶ کارگروه اشتغال در سال گذشته خوشبختانه به تحقق ١۴٣ درصدی اشتغال شهرستان انجامید که کار بزرگی انجام گرفته و انتظار می‌رود در سال جدید با تلاش بیشتر دستاوردهای بزرگتری کسب شود. 

وی ادامه داد: بستر سازی ها و ریل گذاری در جهت جذب سرمایه گذاری با تلاش همگانی و تلاش نماینده در سطح شهرستان انجام و تاکنون اقدامات مثبتی انجام گرفته است. 

فرماندار سنقر و کلیایی گفت: یکی از بستر سازی های خوبی که در سال گذشته شکل‌ گرفت در جهت احیای برخی از واحدهای تولیدی راکد بود که خوشبختانه دستاورد خوبی در این زمینه محقق شد. 

مرتضوی همچنین تحقق صد درصدی گازرسانی به روستاهای شهرستان، شروع فعالیت احداث پتروشیمی سنقر طبق برنامه زمانبندی، شروع به اجرای عملیات احداث مجتمع فولاد، پست جدید فوق توزیع برق و برخی از اقدامات دیگر را از دستاوردهای مهم و تحقق یافته در شهرستان در سال گذشته دانست. 

مقام عالی دولت در شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت: بانک ها در  پشتیبانی و مانع زدایی ها در حوزه تولید به صورت ویژه می توانند کمک کار باشند. 

وی با اشاره به نقش موثر رسانه ها در پیشبرد اهداف در تحقق شعار سال افزود: رسانه ها می‌توانند در فرهنگ سازی و تبدیل به فرهنگ عمومی شعار سال موثر باشند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت شهرستان در بحث بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: متاسفانه روند آمار مبتلایان کرونا از چند روز گذشته در شهرستان صعودی شده است. 

وی هشدار داد که در صورت تدام بی توجهی به رعایت پروتکل ها تغییر وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی در هفته های آینده دور از انتظار نیست.

سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و دارای ۲۲۰ روستا در قالب هشت دهستان و ۲ بخش مرکزی و کلیایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =