نظارت دامپزشکی بر صادرات ۶۸۷ تن محصول لبنی و شیلاتی در آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه دامپزشکی آستارا از اعمال پایش و نظارت بهداشتی بر ۶۸۷ تن محصول لبنی و شیلاتی و ۱۰ هزار قطعه ماهی زینتی در حین صادرات از مرز این شهرستان خبر داد.

حبیب بنی رستم روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: واحد قرنطینه دامپزشکی در محوطه اداره کل گمرک آستارا دایر است و نظارت بر ۶۸۷ تن محصول لبنی و شیلاتی به تفکیک ۱۵۵ تن پنیر و شیر و ۵۳۲ تن ماهی و میگو در اسفند ماه صورت گرفته است.

وی افزود: در اسفند ماه با ۳۴۶ بار بازرسی از مراکز عرضه فرآورده خام دامی و غذاخوری های بین راهی ۷۱ کیلوگرم گوشت فاسد کشف شده و چهار فروشنده به دادگاه معرفی شده اند.

وی اظهار کرد: شبکه دامپزشکی تا ۱۵ فروردین ماه علاوه بر گشت های مستقل، گشت های مشترک نیز با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره های صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف اجرا می کند. 

مدیر شبکه دامپزشکی آستارا واکسیناسیون رایگان حدود ۱۵ هزار دام سنگین و سبک در ۳۰ روستا علیه بیماری ‌های سیاه ‌زخم و تب ‌برفکی را از دیگر عملکردهای این اداره در اسفند ماه اعلام کرد و به شهروندان و گردشگران توصیه کرد، هنگام خرید گوشت قرمز و مرغ به مهر سلامت دامپزشکی دقت کنند.

حدود ۶ هزار واحد صنفی در آستارا فعال است و دامداران این شهرستان از ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز نگهداری می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و از مبادی مهم واردات و صادرات کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =