«یدالله محبی» در رده دهم برترین کشتی‌گیران جهان قرار گرفت

کرمانشاه - ایرنا - اتحادیه جهانی کشتی، رنکینگ کشتی‌گیران برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو را اعلام کرد که بر این اساس نام «یدالله محبی» کشتی گیر کرمانشاهی نیز در رده دهم سنگین وزن به چشم می‌خورد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، «یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو شده با کسب ۱۹ امتیاز رده دهم را به خود اختصاص داده است.

در این وزن، «گنو پتریاشویلی» از گرجستان با ۸۰ امتیاز، «طاها آکگول» از ترکیه با ۴۰ امتیاز و «الکساندر خوتسیانیوسکی» از اوکراین با ۳۹ امتیاز به ترتیب در رده های اول تا سوم قرار گرفته اند.

در میان کشتی گیران ایرانی «حسن یزدانی» بهترین جایگاه را به خود اختصاص داده و با کسب ۶۰ امتیاز در جایگاه نخست وزن ۸۶ کیلوگرم قرار گرفته است.

بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی، نتایج کشتی گیران در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان، رقابت های بین المللی پلیکونه ایتالیا در سال ۲۰۲۰، مسابقات قاره ای در سال ۲۰۲۰  و رقابت های بین المللی زیلکوفسکی و پیتلاسینکسی لهستان در سال ۲۰۲۱ (اواسط خردادماه ۱۴۰۰) ملاک محاسبه امتیازات برای رنکینگ المپیک است.

«یدالله محبی» کشتی گیر کرمانشاهی تیم ملی پس از حضور در مسابقات قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که شهریور سال گذشته در قزاقستان برگزار شد با مثبت شدن آزمایش دوپینگ ۲ کشتی‌گیر ازبکستان و سوریه در رقابت‌های جهانی قزاقستان، صاحب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =