فرماندار:آمار ابتلا به کرونا در هشترود از میانگین استانی پایین‌تر است

مراغه – ایرنا – فرماندار هشترود گفت: موفقیت‌های خوبی در زمینه مدیریت کرونا به دست آمده و میزان ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید ۱۹ این شهرستان در مقایسه با میانگین استانی و کشوری پایین‌تر است. 

امین امینان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این موفقیت‌ها بدون‌شک در سایه همکاری، مجاهدت کادر بهداشت و درمان و مشارکت مردم حاصل شده است و امیدواریم این همگرایی تا زمان ریشه‌کن شدن کرونا ادامه یابد.

وی اظهار داشت: هشترود به میزان قابل توجهی دارای جمعیت مهاجر است؛ جمعیتی که در ایام عید به موطن اصلی خود باز می‌گردند و این ویژگی از عوامل شیوع گسترده ویروس به شمار می‌رود اما خوشبختانه در سایه همکاری مجموعه شهرستان در نوروز ۱۳۹۹ مشکل چندانی در مدیریت بیماری کووید ۱۹ نداشتیم و امسال نیز امیدواریم با کمترین هزینه از کرونا عبور کنیم.

وی اضافه کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا، نگرانی‌هایی داریم و بر همین اساس در جلسات ستاد مقابله با کرونا و ستاد استقبال از بهار تاکید بر این شد که شهرستان مسافران نوروزی را پذیرش نکند.

فرماندار هشترود بیان کرد: به همین دلیل از میهمانان نوروزی خواستیم تا یک سال تحمل کنند و در شرایط مناسب که وضعیت شهرستان به لحاظ کرونا بهتر شد، میزبان آنان باشیم. 

امینان از مسافران نوروزی خواست تا همچنان در هفته دوم تعطیلات نوروزی نیز از مسافرت به هشترود خودداری کنند زیرا امکانات لازم فراهم نشده است و با حضور مسافران نوروزی هم خود آنان و هم شهروندان دچار مشکل خواهند شد. 

به گزارش ایرنا طی روزهای نخست امسال پنج خانواده درگیر ویروس کرونای انگلیسی پس از شناسایی در قالب طرح شهید سلیمانی در هشترود قرنطینه شدند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران به ۶۲ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =