۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۳
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84276812
۰ نفر

برچسب‌ها

آستان قدس رضوی کارخانه نساجی خراسان را تقویت می‌کند

مشهد-ایرنا- رییس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: با توجه به شعار امسال، باید تلاشهایمان برای پشتیبانی از تولید و مانع زادیی از مسیر آن را بیشتر کنیم و بر همین اساس آستان قدس رضوی پشتیبانی خود از کارخانه نخریسی و نساجی خراسان را تقویت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی مالک رحمتی روز یکشنبه در بازدید از کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان افزود: تلاش می کنیم با رفع موانع پیش پای فعالان این صنعت و برخی از چالش ها، بستر رونق تولید و توسعه آن را با رعایت ادبیات سرمایه گذاری فراهم کنیم.

وی ادامه داد: کارخانه نخریسی و نساجی خراسان از جمله کارخانه های وابسته به آستان قدس رضوی است که بر حمایت و پشتیبانی از آن تاکید داریم چرا که این صنعت برای کشور راهبردی است.

رییس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: معتقدیم باید در این صنعت با تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی، توسعه پیدا کرده و رشد کنیم  و این جزء اولویتهای ما در سال جاری خواهد بود. 

رحمتی احیای این صنعت را نیازمند الزاماتی دانست و افزود: در گام نخست نیازمند تدوین قوانین و دستورالعمل های حمایتی و تشویقی از این صنعت توسط مجلس و وزارت صنت هستیم که بسیار اثر گذار خواهد بود.

وی تلاش برای کاهش واردات مواد اولیه این صنعت با استفاده از ظرفیتهای داخلی و طراحی نظام تشویقی برای کشت پنبه، نوغان‌داری، تقویت صنایع تولیدکننده ماشین آلات نساجی و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و ضرورت سرمایه گذاری جدی در فناوریهای به روز با رویکرد خلق زنجیره ارزش را از دیگر اقدامات ضروری برای احیای این صنعت برشمرد. 
رییس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: این صنعت به دلیل ماهیت آن، اگر رونق پیدا کند عامل رشد چندین حوزه دیگر از جمله کشاورزی، ماشین سازی، کارگاههای تولیدی متوسط و بسیاری از کسب و کارهای خانگی خواهد شد و می‌توان با سرمایه گذاری اندک در این صنعت علاوه بر تولید مواد اولیه، اشتغال زایی پایدار در کشور ایجاد کرد.

شرکت نخریسی و نساجی خسروی خراسان در سال ۱۳۱۳ در مشهد تاسیس شد. با پیروزی انقلاب اسلامی و قرارگرفتن این مجموعه در  ذیل پرچم آستان قدس رضوی، طرح بازسازی و تحول اساسی این واحد صنعتی در سال ۱۳۶۵ در زمینی به مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع در محل فعلی کارخانه واقع در کیلومتر ۱۸ جاده نیشابور به مشهد آغاز و این کارخانه بازسازی شده در سال ۱۳۸۳ به شکل رسمی افتتاح شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =