طراحی ساختمان آموزشی فرهنگسرای هادی‌آباد قزوین پایان یافت

قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: پروژه مطالعه و طراحی ساختمان آموزشی و محوطه فرهنگسرای هادی آباد قزوین در ضلع غربی این مجموعه به پایان رسید.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین، محمداسماعیل حافظی عصر یکشنبه افزود: این مجموعه در حدود یک هزار و ۱۰۰ متر مربع طراحی شده و در ضلع غربی منطقه هادی آباد جانمایی و احداث می‌شود.

وی ادامه داد: اهداف مهم در طراحی این مجموعه شامل توجه به ابعاد اجتماعی و ایجاد نشاط و سرزندگی در اطراف فرهنگسرا، ایجاد فضای عمومی (فضایی جهت بحث و گفت و گو خارج از فرهنگسرا) در محوطه بیرونی، تعبیه پارکینگ برای استفاده راحت از مجموعه و جلوگیری از بحث‌های ترافیکی، تعریف روشن و آشکار ورودی و خروجی است.

حافظی تصریح کرد: افزایش امکان دید با پوشش گیاهی و محوطه سازی مناسب از طریق طراحی منظر، طراحی کلاس‌های آموزشی،کارگاه‌های خلاقیت در ساختمان آموزشی هادی آباد، حذف موقعیت و مکان‌های ناامن در مجموعه، منظره پردازی براساس معیارهای افزایش دهنده دید و نظارت عمومی در فرهنگسرا از دیگر اهداف احداث این مجموعه خواهد بود.

به گفته وی، کاربری‌های پیشنهادی در این مجموعه با توجه به وسعت فضا و موقعیت آن عبارت است از طراحی فضای جمعی در محوطه نظیر محل‌هایی برای نشستن و استراحت افراد و سالمندان با در نظر گرفتن مبلمان مناسب و درختان سایه انداز، طراحی پارکینگ و فضای سبز به مساحت تقریبی ۵۰ درصد تمامی مجموعه خواهد بود.

مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین یادآور شد: توجه به سکوت و سکون به جهت عدم آزار افراد ساکن در محل و همچنین تاکید بر راه‌های دسترسی به مجموعه، عدم شکست پی در پی مسیرها و محورها به جهت حفظ یکپارچگی مجموعه، توجه به جزییات و آرایش سطوح، استفاده از آثار حجمی در طراحی محوطه سازی و باغ سازی و درآمیختگی خصوصیت معماری ایرانی با معماری مدرن از دیگر اهداف ساخت این فرهنگسرا در نظر گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =