۷۶۳ سبد معیشتی توسط هلال احمر آذربایجان‌غربی توزیع شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: در قالب طرح عیدانه ۷۶۳ بسته معیشتی توسط این نهاد در سطح استان توزیع شد.

امیر جعفرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسته‌های معیشتی با مشارکت داوطلبان، سازمان های غیردولتی و مردم نهاد، کارخانه ها، شرکت های خصوصی و کارکنان جمعیت هلال احمر تهیه و توزیع شد.

وی ادامه داد: این بسته ها که در قالب طرح عیدانه تهیه شده است، در میان هزار و ۹۲۷ افراد خانوار شامل زنان سرپرست خانوار، بیماران کرونایی، خانواده زندانیان و خانه های هلال مناطق محروم توزیع شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی افزود: همچنین در قالب اجرای این طرح، ۱۴ دستگاه تبلت نیز به دانش آموزان مناطق محروم به عنوان عیدانه جمعیت هلال احمر اهدا شد. 

جعفرزاده اظهار داشت: علاوه بر این ۴۵۰ جفت کفش زنانه و بچگانه به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال نیز توسط داوطلبان به مردم محروم مناطق روستایی اهدا شد.

وی گفت: این طرح از ۲۰ اسفند سال ۹۹ تا کنون اجرا شده و ارزش سبدهای معیشتی توزیع شده پنج میلیارد و ۲۶۶ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال است. 

وی افزود: در جهت حمایت از اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا، داوطلبان جمعیت هلال احمر در فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه همیشه در صحنه بوده و داوطلبانه وارد عمل می‌شوند. 

به گزارش ایرنا طرح عیدانه تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =