۱۴ نقطه حادثه‌خیز در کردستان ساماندهی شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کردستان گفت: ۲۸ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان شناسایی شده که سال قبل با صرف ۱۰۰ میلیارد ریال ۱۴ نقطه رفع خطر و اصلاح شده‌ است.

محمد راشد مدرس‌گرجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیارد ریال در انجام عملیات خط‌کشی، آسفالت، نصب علایم ‌و لکه گیری در استان هزینه‌ شده و بیشتر اعتبارات از محل اعتبارات ملی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور تامین شده است.

وی افزود: بیشتر راه‌های کردستان، پاسخگوی میزان حمل و نقل جاده‌ای استان نیست و شاهد وجود ضعف‌هایی در برخی از راه‌های مواصلاتی هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کردستان طول راههای استان را هشت هزار کیلومتر اعلام و اظهار داشت: یکی از وظایف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حفظ و نگهداری از این راه‌هاست که در حال حاضر فعالیت‌های زیادی در راه‌های روستایی و بزرگراهی در حال انجام است.

 مدرس گرجی یکی از مهمترین محورها را کریدور شمال به جنوب  دانست و افزود: ۳۲۰ کیلومتر  از این مسیر در کردستان قرار دارد که از شهرستانهای کامیاران و سنندج و دیواندره و در نهایت سقز عبور می‌کند.

وی تاکید کرد: امید است بابهره‌برداری از کریدور شمال جنوب، بتوانیم سفری ایمن را برای رانندگان و مسافران  کشور و استان ایجاد کنیم.

مدرس‌گرجی گفت: پارسال در قالب طرح ابرار حدود ۱۰۰کیلومتر از راه‌های روستایی استان آسفالت شده و امیدواریم در طول سال‌جاری نیز جهشی در آسفالت راه‌های روستایی داشته باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کردستان اضافه کرد: در سال گذشته، همه رانندگان علی‌رغم وجود مشکلات و شرایط کرونایی با همه وجود پای کار بودند.

 مدرس گرجی یادآور شد: در نوروز ۱۴۰۰ از وضعیت سلامت همه مسافران نوروزی استعلام صورت می‌گیرد و برای هر اتوبوس فقط ۵۰درصد ظرفیت بلیط فروخته می‌شود.

 حدود ۱۶هزار راننده در قالب بیش از ۷۰ شرکت حمل و نقل مسافر و بار در کردستان فعالیت دارند.

طول شبکه راه‌های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

کردستان با ۲۸ هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =