نیمه شعبان دست‌کم ۲ هزار قربانی در خراسان رضوی انجام می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: نیمه شعبان طرح استانی هر مسجد یک قربانی به نیت سلامتی بقیه الله(عج) و دفع بلا انجام و گوشت آن بین نیازمندان هر محله توزیع خواهد شد و بر این اساس ۲ هزار قربانی در خراسان رضوی انجام می‌شود.

حجت الاسلام محمد اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود حداقل ۲ هزار مسجد در این طرح شرکت کنند و اگر مساجدی موفق نشدند هزینه کامل یک گوسفند را جمع آوری کنند ۲ مسجد با همدیگر این کار را خواهند کرد.

وی ادامه داد: در شهر مشهد ۲۰۰ مسجد وجود دارد که مزین به القاب امام زمان(عج) هستند که با همکاری شهرداری مشهد بسته‌های فرهنگی و حمایتی به ارزش ۱۵ میلیون ریال در این مساجد توزیع می‌شود.
مدیر فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: طرح اعزام سخنران مهدوی با همکاری بنیاد مهدویت هم از پنجم شعبان آغاز شده است که سخنرانان در ۱۰ مسجد محوری با موضوعات مرتبط با مهدویت از جمله پاسخ به شبهات و وظایف شیعیان در زمان غیبت سخنرانی می‌کنند همچنین ۱۰ نمایشگاه تخصصی کتاب با موضوع مهدویت در ۱۰ مسجد محوری تشکیل شده است.
اسماعیلی افزود: نصب ۲۰۰ پرده بزرگ خیابانی در ۲۰۰ نقطه پربیننده و پرتردد شهر مشهد توسط همسنگری‌های مسجد و همچنین پخش دعای فرج در شب ولادت امام زمان(عج) راس ساعت ۹ شب از مساجد سراسر استان و بقاع متبرک و همچنین قبل از اذان مغرب و عشا و راه اندازی کاروان‌های شادی با محوریت مساجد و همکاری بسیج از دیگر برنامه‌هایی است که در شب و روز ولادت انجام خواهد شد.
هم اکنون ۱۰ هزار مسجد در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و ۸۹۲ مسجد در استان خراسان رضوی است و هزار و ۱۴ مسجد نیز در شهر مشهد فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =