انتخابات شورای شهر تبریز الکترونیکی است

تبریز-ایرنا- فرماندار شهرستان تبریز گفت: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در کلانشهر تبریز به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

بهروز مهدوی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم و کافی برای برگزاری الکترونیکی انتخابات در تبریز انجام شده است، افزود: بر همین اساس تمامی مراحل انتخابات به صورت تمام الکترونیکی خواهد بود و به محض اتمام رأی گیری نتیجه آرا تنها پس از یک ساعت اعلام می‌شود.

وی با اعلام اینکه از امروز /یکشنبه/ برابر با هشتم فروردین بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی و سپس در هیات‌های نظارت شهرستان آغاز می شود، گفت: چون این انتخابات تمام الکترونیکی خواهد بود، تعداد ۸۰۰ شعبه اخذ رای برای شهرستان تبریز پیش بینی شده است.

مهدوی مجموع ثبت نام گنندگان برای شوراهای اسلامی شهرستان تبریز را ۶۱۱ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد ۵۴۴ نفر برای تبریز، ۲۱ نفر از خسروشاه، ۲۲ نفر سردرود و ۱۸ نفر از شهر باسمنج نام نویسی کرده اند.

وی ادامه داد: تعداد ثبت نام افراد در این دوره از انتخابات شوراهای شهر شهرستان تبریز نسبت به دوره گذشته ۲۲ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از مجموع ثبت نامی های شوراهای اسلامی شهرستان تبریز تعداد  ۵۱۷ نفر مرد و ۹۴ نفر زن هستند.

فرماندار شهرستان تبریز یادآوری کرد: نام نویسی برای شوراهای اسلامی روستاها نیز از ۱۶ تا ۲۰ و ۲۱ فروردین جاری انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد ماه آینده برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =