۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84276725
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت واحد تجاری آموزش و پرورش در شهرستان راور افتتاح شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از افتتاح هشت واحد تجاری این نهاد در راور با درآمد ماهیانه بیش از ۱۱۰ میلیون ریال در آستانه میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (ع) خبر داد.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز یکشنبه در آیین بهره برداری از این واحد های تجاری افزود: بر اساس  آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۹) قانون بودجه سال نود و شش، ۱۹۷ واحد تجاری با متراژی بالغ بر ۱۶ هزار و ۷۵۰ متر مربع بهمنظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی در راستای خلق در آمد پایدار احداث شده و یا در حال ساخت است.

وی اظهار داشت: تجاری سازی فضاهای آموزشی در استان کرمان طی سه سال اخیر بیش از ۴۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای آموزش و پرورش استان درآمد اختصاصی ایجاد کرده است.

اسکندری نسب از ساخت ۴۷ واحد تجاری در شهرستان جیرفت با تغییر کاربری پنج فضای آموزشی به متراژ هزار و۲۷۲ مترمربع خبر داد و بیان کرد: تجاری سازی فضاهای آموزشی در این شهرستان سالانه درآمدی بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۵۰میلیون تومان برای آموزش و پرورش این شهرستان آورده داشته است.

وی از ساخت و بهره برداری از ۱۸ واحد تجاری در شهرستان بافت، ۱۳ واحد تجاری در شهرستان سیرجان،۱۲ واحدتجاری در شهرستان زرند، هشت واحد تجاری در شهرستان شهربابک، ۹ واحد تجاری در شهرستان عنبرآباد، هفت واحد تجاری در شهرستان بردسیر، چهار واحد تجاری در شهرستان نرماشیر خبر داد.

اسکندری نسب گفت: عملیات ساخت پنج واحد تجاری در شهرستان رابر، هشت واحد تجاری در شهرستان قلعه گنج، سه واحد تجاری در منطقه راین و ۲۰ واحد تجاری در شهر کرمان بلوار جمهوری اسلامی آغاز شده و تا شهریور ماهسال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی  ادامه داد: آموزش و پرورش استان کرمان در چند سال اخیر تجاری سازی فضاهای آموزشی دارای قابلیت تجاری را به منظور ایجاد درآمد پایدار بر اساس مجوز های قانونی از مهمترین راهبردهای خود قرار داده است.

اسکندری نسب خاطرنشان کرد: در همین راستا بیش از پنج کیلومتر زمین دارای موقعیت بر تجاری در فضاهای آموزشی شناسایی شده که قابلیت ساخت بیش از ۸۰۰ واحد تجاری دیگر را دارد، لذا به علت کمبود منابع مالی و عدم استقبال بخش خصوصی برایسرمایه گذاری در این حوزه با مشکلی جدی مواجه هستیم که همکاری نهادهای دولتی را در زمینه تحقق این مهم میطلبد.

هشت واحد تجاری آموزش و پرورش شهرستان راور با درآمد اختصاصی ماهیانه ۱۱۰ میلیون ریال با حضور مدیران کل آموزش و پرورش  و نوسازی مدارس استان کرمان، نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در هشتمین روز از سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =