۳۶ هزار ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ چهارمحال و بختیاری انجام شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست اورژانس ۱۱۵ و رییس مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته توسط کارشناسان اورژانس استان ۳۶ هزار ماموریت انجام شد.

محمد حیدری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:در این مدت ۶هزار و ۳۲۰ ماموریت در حوزه تصادفات و چهار هزار و ۱۱۲ ماموریت در خصوص حوادث غیرترافیکی انجام شد.

به گفته وی، در این مدت ۲۵ هزار و ۵۶۸ بیمار توسط کارشناسان اورژانس به بیمارستان و مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی تعداد آمار غرق‌شدگان در رودخانه و همچنین چاه‌ها و حوضچه‌های کشاورزی استان را ۱۹ نفر عنوان کرد و گفت: در این مدت ۱۸۷ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن به بیمارستان منتقل شدند.

حیدری از امدادرسانی به ۲ هزار  و ۵۵۰ بیمار قلبی و یکهزار و ۷۵۰ بیمار تنفسی در این مدت اشاره کرد و گفت: در این مدت ۳۱ بیمار قلبی و ریوی با موفقیت احیا شدند.

وی تعداد کل تماس برقرار شده با اورژانس استان را ۱۸۱ هزار تماس عنوان کرد و افزود: ۲۶ هزار و ۵۰۰ تماس از این تعداد مزاحمت تلفنی بود.

به گفته وی، در این مدت ۱۰ مورد امدادرسانی هوایی نیز در مناطق سخت‌گذر استان انجام شده است.

حیدری به فعال شدن پایگاههای اورژانس ۱۱۵ از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فرودین ماه امسال اشاره کرد، افزود: میانگین زمان حضور اورژانس در محل حادثه در پایگاه‌های شهری پنج دقیقه و در پایگاه‌های جاده‌ای استان ۹ دقیقه است.

به گزارش ایرنا، ۵۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در چهارمحال و بختیاری فعال است که از این تعداد ۱۷ پایگاه در شهرها و ۳۳ پایگاه در جاده‌های استان مشغول به فعالیت و خدمات‌رسانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha