اشتغال و مسکن دغدغه‌های مهم کمیته امداد قزوین در دولت تدبیر و امید

قزوین - ایرنا - کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین در دولت تدبیر و امید خدمات فراوانی را در زمینه‌های مختلف فرهنگی، حمایتی و بهداشتی انجام داده اما مهمترین اقدام و دغدغه این نهاد همواره در زمینه اشتغال و مسکن بوده است.

به گزارش ایرنا، ریشه کن شدن فقر و محرومیت را می‌توان یکی از اهداف اصلی و مهم انقلاب اسلامی ایران برشمرد، هدفی که بارها و بارها در سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری به آن اشاره شده و برای عملیاتی کردن آن نیز اقدامات زیادی انجام شده است.

در راستای عملیاتی شدن این هدف، سازمان و نهادهای مختلفی در کشور مشغول به فعالیت هستند که هر یک از آنها ماموریت‌های خاصی را دنبال می‌کنند تا بدین وسیله بتوانند فقر را در کشور ریشه کن کنند.

یکی از مهمترین مجموعه‌هایی که در زمینه نابودی فقر و محرومیت زدایی در کشور فعالیت دارد کمیته امداد امام خمینی (ره) است که در طول انقلاب و در تمامی مناطق کشور به افراد بی بضاعت و محروم خدمات رسانی کرده و خدمات مختلفی را به آنها ارایه می‌کند.

این نهاد در استان قزوین هم در طول انقلاب اسلامی، به خصوص طی هشت سال فعالیت دولت تدبیر و امید خدمات گسترده‌ای را انجام داده و توانسته با توانمندسازی بسیاری از افراد تحت پوشش، زندگی جدیدی را برای آنها به ارمغان بیاورد.

اشتغال و مسکن از دغدغه‌های مهم کمیته امداد استان قزوین است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نهاد در قزوین طی فعالیت دولت تدبیر و امید خدمات زیادی را به محرومان جامعه ارایه کرده و تمامی تلاش خود را برای کاهش مشکلات آنها انجام داده است.

مهرعلی حق گویان با بیان اینکه خدمات کمیته امداد به محرومان روز به روز در حال گسترش است، تصریح کرد: امروز افراد تحت پوشش این نهاد در زمینه‌های مختلف از جمله دریافت مستمری، حق بیمه، اشتغال، مسکن و بسیاری از موضوعات دیگر خدمات مناسبی را دریافت می‌کنند.

وی، یکی از محوری‌ترین موضوعات این نهاد مردمی در حال حاضر را موضوع اشتغال پایدار و توانمند سازی افراد تحت پوشش خود دانست و افزود: خوشبختانه تا امروز اتفاقات بسیار مناسبی در این زمینه اتفاق افتاده و قزوین نیز جزو استان‌های سرآمد در این زمینه به شمار آمده است.

حق گویان اضافه کرد: علاوه بر موضوع اشتغال، این نهاد در حوزه آموزش هم تاکید ویژه‌ای داشته و سعی داشته با ارایه آموزش‌های مختلف بتواند آنها را وارد بازار کار کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین ادامه داد: هدف گذاری این اداره کل در استان برای سال‌های آینده تقویت موضوع اشتغال و تامین مسکن برای نیازمندان بوده که امیدواریم این مساله نیز به خوبی سایر خدمات ارایه شده، انجام شود.

۲۸ هزار و ۸۹۴ حامی نیکوکار در استان قزوین حضور دارند

معاون توسعه مشارکت‎‌های مردمی کمیته امداد قزوین نیز در این رابطه به ایرنا گفت: یکی از مهمترین وظایف این نهاد مردمی، رسیدگی به وضعیت ایتام و محسنین بوده که در این زمینه هماهنگی‌های لازم برای رسیدگی به آنها انجام شده است.

فرزاد فرهادی افزود: در حال حاضر ۲۸ هزار و ۸۹۴ حامی نیکوکار قزوینی به چهار هزار ۹۵۸ فرزند یتیم و محسنین کمک می‌کنند که امیدواریم تعداد حامیان طی سال‌های آینده روز به روز افزایش یابد.

این مسوول یادآور شد: در طول هشت سال فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۸۵ میلیارد تومان به فرزندان ایتام و محسنین در سطح استان پرداخت شده که امیدواریم توانسته باشیم بخشی از مشکلات آنها را طی این مدت برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: این نهاد در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی در سرفصل‌های مختلف از جمله صدقات، زکات و سایر موارد هم سعی کرده با انجام امور تبلیغاتی و فرهنگ سازی میزان مشارکت مردم را افزایش دهد که این مهم تا حدود زیادی نیز محقق شده است.

این مسوول اظهار داشت: در طول هشت سال گذشته همچنین ۴۵۲ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در سر فصل‌های مختلف جمع آوری شده که این میزان مطلوب ارزیابی شده و قابل تقدیر است.

معاون توسعه مشارکت‎‌های مردمی کمیته امداد قزوین یادآور شد: تمامی کمک‌های جمع آوری شده در راستای محرومیت زدایی محرومان هزینه شده و این نهاد تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی افراد تحت پوشش خود انجام می‌دهد.

۳۱ هزار خانواده از کمیته امداد قزوین مستمری دریافت می‌کنند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این نهاد در حوزه سلامت و حمایت از خانواده‌های تحت پوشش خود برنامه‌ریزی گسترده‌ای داشته و سعی کرده مشکلات آنان را تا حدود زیادی برطرف کند.

محمد صیادی تصریح کرد: در همین زمینه، این نهاد در استان طی هشت سال گذشته به ۳۱ هزار خانواده تحت پوشش خود و با تخصیص ۳۳۶ میلیارد تومان اعتبار، مستمری پرداخت کرده است.

به گفته این مسوول، علاوه بر پرداخت مستمری، این نهاد در قزوین طی همین مدت به ۲۰ هزار فرد تحت پوشش خود ۳۷ میلیارد تومان نیز خدمات بیمه، بهداشت و درمان ارایه داده است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در زمینه ترویج ازدواج آگاهانه، به هنگام و آسان هم ورود کرده و برای عملیاتی شدن این هدف به هشت هزار و ۵۳۴ نوعروس و نو داماد نیازمند کمک هزینه جهیزیه و ازدواج پرداخت کرده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اظهار داشت: امیدواریم کمک‌های انجام شده باعث کاهش مشکلات نیازمندان و ایجاد یک زندگی ساده، بانشاط و با معنویت برای افراد تحت پوشش شده باشد.

۲۵ هزار فرصت شغلی جدید در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: این نهاد همواره بر موضوع اشتغال و توانمند سازی محرومان و افراد تحت پوشش تاکید بسیاری زیادی داشته و در طول هشت سال گذشته نیز اقدامات زیادی را در این زمینه به عمل آورده است.

سید مرتضی دهقانی افزود: طی این مدت همچنین به ۲۲ هزار و ۶۹۵ متقاضی به میزان ۴۲۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده که نتیجه آن اشتغالزایی ۲۵ هزار فرد تحت پوشش می‌باشد.

این مسوول اضافه کرد: البته برای اطمینان از ایجاد اشتغال پایدار، رصد و پایش‌های لازم از سوی کارشناسان به انجام رسیده چرا که این نهاد در پی تحقق کامل اشتغال در سطح استان قزوین است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اظهار داشت: این نهاد همچنین به لحاظ آموزش، کارآفرینی و ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان هم از وضعیت خوبی برخورداربوده و در بسیاری از زمینه‌ها رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

هشت و هزار ۵۰۰ مددجوی قزوینی از خدمات فرهنگی کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: این نهاد در زمینه امور فرهنگی طی دوران دولت تدبیر و امید خدمات گسترده‌ای را به افراد تحت پوشش خود ارایه داده و البته همچنان نیز ادامه دارد.

حسین قلی‌پور تصریح کرد: طی این مدت کمیته امداد قزوین به بیش از هشت هزار و ۵۰۰ دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت خود خدمات فرهنگی ارایه کرده که نتیجه آن حضور بسیاری از آنها در دانشگاه‌ها و مدارس مطرح استان و کشور است.

به گفته این مسوول، خدمات فرهنگی ارایه شده از سوی این نهاد با بیش از هشت میلیارد تومان اعتبار به انجام رسیده و بسیاری از دغدغه‌های فرهنگی افراد تحت پوشش خود را نیز برطرف کرده.

این مسوول اضافه کرد: کمک به تقویت بنیه فرهنگی خانواده‌های تحت پوشش، دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت، توانمند سازی فکری و فرهنگی آنان و تلاش در جهت قطع زنجیره فقر در خانواده‌ها از مهمترین برنامه‌های فرهنگی انجام شده از سوی این نهاد می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =