عزت و کرامت انسان در سایه امنیت محقق می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه گفت: اگر امنیت نباشد هیچ کسی بر جان، مال و ناموس اش تسلط نخواهد داشت چون ارزش انسان به عزت و کرامت اوست که در سایه امنیت محقق و حاصل می‌شود.

حجت الاسلام هادی عسکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امنیت بالاترین نعمت  است که خداوند عنایت کرده و اگر نباشد آن وقت قدرش را می دانیم،  هیچ کسی بر مال و جان ناموس خود تسلطی نخواهد داشت.

او اظهار داشت: شهیدان و رزمندگان فی سبیل الله در طول تاریخ برای ایجاد امنیت مجاهدت کردند و رفتند تا دیگران زندگی با عزت و کرامتی مسلط بر جان و مال و ناموس شان داشته باشند.

حجت‌الاسلام عسکری در ادامه فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگ امنیت آفرین و قدرت ساز دانست و یادآور شد: برای آنکه از امینت مطلوب و  بدون منت برخوردار باشیم باید آمر و مروج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم.

وی گفت: باید شکر گذار باشیم که ایثارگران و افراد گمنام داریم که بدون هیچ منتی در پی ایجاد امنیت هستند و بستر امنیت را برای ما ایجاد می کنند و تنها افتخار آنها این است که خود را سرباز گمنام امام زمان (عج)   بدانند  و این نشانه صداقت  و از جان گذشتگی آنان است

حجت‌الاسلام عسکری تاکید کرد: باید قدردان کسانی باشیم که برای امنیت و آرامش مردم از جان ارزشمند خود می‌گذرند.     

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =