استاندار: ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در استان یزد افتتاح شد

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: در سال ۹۹ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در سطح استان افتتاح شد که نقش موثری در توسعه این خطه دارد.

به گزارش ایرنا محمد علی طالبی روز یکشنبه در نشست شورای اداری اردکان افزود: افتتاح این میزان پروژه در سال‌های اخیر بی سابقه است و چشم‌انداز ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌ها به‌وجود آورد که انعقاد تفاهم‌نامه برای سرمایه‌گذاری چندین هزار میلیاردی توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از آن‌ جمله است.

طالبی بیان داشت: آمایش سرزمین و ملاحظات زیست‌محیطی  در این سرمایه‌گذاری‌ها به‌صورت جدی مورد توجه می‌گیرد و پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی در آن‌ها لحاظ خواهد شد.

وی با اشاره به افتخارات کسب‌شده توسط استان در ارزیابی‌های اقتصادی، گفت: شهرستان اردکان به‌عنوان یک قطب‌ صنعتی و تولیدی در استان، سهم مهمی در کسب این موفقیت‌ها داشته است.

استاندار یزد تأکید کرد: نام‌گذاری سال جدید، انگیزه مضاعفی برای رفع موانع تولید و پشتیبانی از سرمایه‌گذاران به‌وجود آورده و دستگاه‌های اجرایی استان با تمام توان برای تحقق این شعار تلاش خواهند کرد.

طالبی با اشاره به انتخابات سال‌جاری اظهار داشت: زمینه‌سازی برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات، یک وظیفه ملی و دینی است و بالابردن اعتماد عمومی و تحکیم پیوند مردم و نظام از اولویت‌های دستگاه‌های مختلف و مسوولان است.

 حل عادلانه مشکل آب اردکان، مطالبه مردم و مسوولان شهرستان

امام جمعه اردکان نیز با اشاره به اندک‌بودن فرصت خدمت‌گزاری به مردم گفت: همه باید از فرصت خدمت به مردم استفاده کنیم تا حسرت نخوریم و با نیت الهی هدفی غیر از رضایت خدا و مردم را دنبال نکنیم.

حجت‌الاسلام  سید اسماعیل شاکر اظهار داشت: در دوران کنونی با مشکلات موجود، باید تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم تا گره از مشکلات مردم باز شود.

وی با اشاره به معضلات شهرستان و خواسته‌های مردم، حل عادلانه مشکل آب اردکان را مهم‌ترین خواسته مسئولان و مردم برشمرد و افزود: از استاندار یزد می‌خواهیم که در سال جدید بابت اعتبارات شهرستان توجه بیشتری به اردکان داشته باشند.

شاکر تصریح کرد: زیرساخت‌های شهرستان اردکان در عرصه‌های مختلف همراه با پیشرفت صنعت و افزایش جمعیت پیشرفت نکرده است و توسعه متوازن، درصورت توجه هم‌زمان به توسعه فعالیت‌های صنعتی درکنار ارتقای فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی، هنری و... محقق می‌شود.

امام‌جمعه اردکان، همدلی و وفاق مسوولان را ضروری دانست و گفت: راه دستیابی به این هدف، کنارگذاشتن مسائل سیاسی و جناحی و پرهیز از پررنگ‌کردن این موضوعات است؛ چراکه ظرفیت‌های مدیریتی فراوانی در شهرستان وجود دارد که باید با تکیه بر اصل شایسته‌سالاری فرصت خدمت به این مدیران داده شود.

مردم باید احساس کنند مسوولان  ما جهادی کار می‌کنند

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست افزود: برای تحقق شعار سال جدید، باید مدیران همه دستگاه‌ها و ادارات پای کار بایستند و مشکلات را به‌شیوه جهادی و انقلابی پی‌گیری و حل کنند.

محمدرضا دشتی ‌اردکانی با اشاره به مشکلاتی نظیر مسکن و آب بر لزوم تشکیل جلسات موضوعی دراین‌خصوص در مرکز استان تأکید کرد و بیان داشت: یک‌بار برای همیشه باید موانع رفع این مشکلات در حوزه تقنینی، اجرایی مشخص و برطرف شود.

نماینده مردم اردکان گفت: باید مردم احساس کنند در گام دوم انقلاب، مسئولان ما جهادی و انقلابی عمل می‌کنند؛ سلیقه‌های سیاسی در این امر دخیل نیستند و هدف‌شان رفع مشکلات مردم است.

پی‌گیری استفاده از ظرفیت‌های مغفول‌مانده در قانون بودجه کشور

سرپرست فرمانداری اردکان  نیز در این نشست گفت: در سال ۱۳۹۹، ویروس منحوس کرونا در حوزه‌های مختلف تأثیرات منفی زیادی گذاشت؛ اما با مدیریت مناسب و همکاری مردم به‌ویژه اصناف و کسبه، این بیماری تا حدود زیادی تحت کنترل قرارگرفت.

پوردهقان ‌اردکان افزود: برگزاری انتخابات در اوایل سال‌جاری و جلب مشارکت حداکثری مردم، مهم‌ترین اولویت شهرستان اردکان است و روند اجرایی انتخابات طبق برنامه زمان‌بندی وزارت کشور درحال انجام است.

وی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ بیان داشت: انتظار از دستگاه‌های پشتیبانی، رفع موانع و تحقق شعار سال است. 

سرپرست فرمانداری اردکان، پی‌گیری استفاده از ظرفیت‌های مغفول‌مانده در سند مالی و قانون بودجه کشور در شهرستان‌ها و استان را از اقدامات فرمانداری اردکان در سال جدید عنوان کرد و از تشکیل کارگروهی دراین‌خصوص با استفاده از افراد مجرب خبر داد.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =