۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84276623
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش دمای هوا در بوشهر ادامه دارد

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خنکی هوای بوشهر که با شمالی شدن جهت وزش باد آغاز شده‌است تا روز سه‌شنبه هفته جاری تداوم دارد.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان و اهرم به ترتیب با ۴۰ و ۱۵ درجه سانتیگراد بیشترین و کمترین دما را تجربه کردند.

وی بیان کرد: از روز چهارشنبه با جنوبی شدن جهت وزش باد دمای هوا در استان بوشهر به طور محسوسی افزایش پیدا می‌کند.
مساعدی ادامه داد: همچنین با وزش باد شدید تلاطم دریا تا روز سه شنبه در این استان ادامه دارد.

وی افزود: در این مدت خلیج فارس به طور کامل مواج پیش بینی و شرایط برای تردد دریانوردان نامناسب است.
مساعدی اظهار داشت: تا روز سه‌شنبه علاوه بر مواجی خلیج فارس برخی نقاط استان بوشهر با خیزش گردو خاک و کاهش دید افقی روبرو می‌شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد تا فردا شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸، در سواحل شمالی ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و روی دریا و سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر ۲۲ تا ۵۴ گاهی تا بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی ادامه داد:در مدت یاد شده ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر، در سواحل مرکزی و جنوبی ۱۵۰ تا ۲۷۰ و در فراساحل بیش از ۳۰۰ سانتیمتر، از امشب در سواحل شمالی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر، سواحل مرکزی ۱۲۰ تا ۲۱۰ و سواحل جنوبی تا ۲۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۳ بامداد، مد اول ۰۹:۰۴، جزر دوم ۱۵:۰۱ و مد دوم ۲۱:۰۷ دقیقه خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =